Trwa ładowanie...

Oni oszaleli! Podczas mistrzostw 1500 euro za noc w hotelu

Ceny noclegów na Ukrainie w czasie Euro 2012 wzrosły średnio od trzech do siedmiu razy. Takie dane przedstawiło Stowarzyszenie Właścicieli Hoteli i Restauracji.

Oni oszaleli! Podczas mistrzostw 1500 euro za noc w hoteluŹródło: Football.ua/CC3.0, fot: Ilja Chochłob
d4m1rkv
d4m1rkv

Prezes tej organizacji Dmytro Zaruba powiedział, że na Zachodzie zazwyczaj w czasie takich wydarzeń ceny są podnoszone dwu-, trzykrotnie. Jego zdaniem, ci ukraińscy hotelarze, którzy zdecydowali się na większe podwyżki, przeceniają swoje możliwości i ryzykują, że pokoje w czasie Mistrzostw będą stały puste. Dotyczy to przede wszystkim nielicznych na Ukrainie schronisk młodzieżowych. Niektóre z nich, w Kijowie, podwyższyły ceny ponad 10-krotnie do 1200-1500 euro za pokój dwuosobowy za 1 noc.

W ukraińskich mediach niemal codziennie pojawiają się informacje o hotelach, które proponują noclegi za ogromne pieniądze. Najczęściej są to przedruki z zachodnich portali i gazet. Coraz częściej mówi się o tym, że kibicom nie opłaci się mieszkać dłużej na Ukrainie, a będą po prostu dojeżdżać tylko na mecz. Zaniepokojone tym faktem są ukraińskie władze, które zapowiadają, że przeprowadzą rozmowy z hotelarzami. W zeszłym tygodniu skrytykował ich prezydent UEFA Michel Platini.
< W związku z tym, według prezesa Stowarzyszenia Właścicieli Hoteli i Restauracji, przed Euro 2012 można spodziewać się obniżek cen.

d4m1rkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m1rkv