Trwa ładowanie...
500+

Oni powinni stracić 500+? Główny ekonomista ZUS tłumaczy dlaczego

Główny ekonomista ZUS przekonuje, że pieniądze powinny trafiać tylko do najbiedniejszych rodzin i dzieci, które tego naprawdę potrzebują. Takie słowa padły w wywiadzie dla money.pl. Prof. Paweł Wojciechowski nie jest przekonany, że przyznanie 500+ służy finansom państwowym, ale także, czy rzeczywiście trafia do tych, którym mogłoby pomóc.
Share
500+ nie wszystkim się należy - mówi główny ekonomista ZUS
500+ nie wszystkim się należy - mówi główny ekonomista ZUSŹródło: Getty Images
d25qbb0

– Uważam, że zamiast podnosić 500+, lepiej je adresować do tych, którzy faktycznie go potrzebują, czyli rodzin o niższych dochodach – zaznacza prof. Paweł Wojciechowski. – Zamiast waloryzować świadczenie 500+, lepiej zastanowić się, jak skierować wyższe świadczenia tylko do tych, którzy naprawdę go potrzebują – dodaje w rozmowie z money.pl.

Główny ekonomista ZUS jednocześnie zaznacza, że jego zdaniem, nie każdy, kto posiada dzieci, powinien dostawać dodatkowe pieniądze od państwa. – To świadczenie nie wszystkim się należy, powinny je otrzymywać dzieci mniej zamożnych rodziców. Jeśli świadczenie miałoby wzrastać, to kwotowo, a nie procentowo – zaznacza prof. Wojciechowski.

– Najlepiej byłoby jednak poczekać kilka lat i ocenić efekty dla ograniczania ubóstwa, poziomu nierówności. Zawsze byłem zwolennikiem dobrego adresowania programów społecznych, bo wtedy poziom świadczeń dla potrzebujących może być wyższy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25qbb0

Podziel się opinią

Share
d25qbb0
d25qbb0