Operatorom komórkowym jesteśmy wierni
Polacy są wierni jednemu operatorowi komórkowemu i do zmian nie przekonuje ich nawet możliwość przeniesienia swojego numeru do innej sieci. Coraz więcej osób rezygnuje jednak z telefonu stacjonarnego - wynika z raportu PBS DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".
12.02.2010 | aktual.: 12.02.2010 11:32
Statystyczny Polak wysyła tygodniowo około 30 SMS-ów i przeprowadza przez komórkę 38 rozmów. Jednak rekordziści - czyli około 10% ankietowanych - wysyłają ich w tym samym czasie grubo ponad 50 wiadomości tekstowych, a co czwarty ankietowany potrafi w ciągu tygodnia zadzwonić do ponad 30 osób. Przy czym zaledwie kilka procent Polaków regularnie korzysta z bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak internet czy MMS.
Z badań wynika również, że Polacy nie garną się do zmian. Ponad 80% respondentów nigdy nie zmieniło swojego operatora komórkowego. I wcale nie chodzi tylko o to, że byli w pełni zadowoleni z jego usług czy obawiają się utraty numeru. Większość ankietowanych doskonale zdaje sobie sprawę, że może go przenieść do innego operatora. Skąd więc ta ogromna lojalność?
- Większość po prostu nie chce tracić czasu, energii i nerwów, bo załatwianie formalności związanych ze zmianą operatora nadal nie jest łatwe i przyjemne. To nie jest bezbolesny proces - tłumaczy gazecie Andrzej Piotrowski, ekspert rynku telekomunikacyjnego.
Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl