Trwa ładowanie...
d4lafnh
d4lafnh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opracowano technologię niewidocznego ogniwa słonecznego wbudowanego w ekran

Sunpartner Technologies opracowało ogniwo słoneczne, które może być instalowane jako niewidzialna warstwa w dowolnym typie ekranów urządzeń mobilnych. Firma otrzymała za tę innowację nagrodę "Best Technical Development within Energy Harvesting and Storage" targów IDTechEx Europe 2015.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lafnh

WysipsR Crystal to ogniwo słoneczne wytwarzane w formie cienkiej folii (o grubości mniej niż 0,5 mm), charakteryzującej się przepuszczalnością świetlną rzędu 90 proc. Może być ono integrowane w procesie produkcji w dowolnym typie ekranu, jako jego dodatkowa warstwa. Obecna wersja ogniwa umożliwia działanie urządzenia po wyczerpaniu baterii głównej nawet przez 10 min. Technologia może być szczególnie przydatna w kryzysowych lub nagłych wypadkach - wykonanie rozmowy telefonicznej, uruchomienie GPS etc.

"Nagroda targów IDTechEx Europe pomoże w promowaniu naszych produktów i w rozwoju naszego przedsiębiorstwa we Francji i na świecie, bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia" - mówił po otrzymaniu nagrody Gregory Winter, dyrektor sprzedaży i rozwoju w Sunpartner Technologies.

"Obserwujemy obecnie prawdziwą eksplozję pól zastosowania urządzeń mobilnych i podłączonych do sieci, ze zjawiskiem tym wiążą się jednak nowe wyzwania, wśród których najpoważniejszym jest zapewnienie wydajności energetycznej oraz uczynienie samego procesu jej produkcji jak najbardziej przyjaznym dla środowiska. Opracowane przez nas technologie WysipsR, bazując na innowacyjnych, przepuszczalnych ogniwach świetlnych, wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom" - dodaje Winter.

d4lafnh

Firma opracowała także WysipsR Graphics - ogniwo słoneczne w formie niewidocznej folii, którą można wbudować jako jedną z warstw obudowy czy wykończenia urządzenia elektrycznego oraz WysipsR Cameleon do stosowania m.in. w elewacjach budynków. Kluczową cechą całej rodziny tych technologii jest ich niewidoczność, co sprawia, że zastosowanie ogniwa nie ingeruje w estetykę urządzeń czy elementów infrastruktury miejskiej, generując przy tym dodatkową energię.

Sunpartner Technologies założono w 2008 r. we francuskim Aix-en-Provence. Firma zatrudnia obecnie 53 pracowników. Uroczystość wręczenia nagrody miała miejsce podczas targów IDTechEx Europe 2015. (PAP)

łm/ bk/ son/

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh