Trwa ładowanie...
d3fs16n

Oprócz infrastruktury tramwajowej i kolejowej ZUE liczy na rozwój w segmencie energetyki (opis)

01.10. Warszawa (PAP) - ZUE, spółka działająca głównie w segmencie infrastruktury tramwajowej i kolejowej, liczy na rozwój w segmencie energetyki, gdzie chce budować linie...

d3fs16n
d3fs16n

01.10. Warszawa (PAP) - ZUE, spółka działająca głównie w segmencie infrastruktury tramwajowej i kolejowej, liczy na rozwój w segmencie energetyki, gdzie chce budować linie przesyłowe - poinformował w piątek dziennikarzy Wiesław Nowak, prezes spółki.

"Obecnie na mniejszą skalę działamy w segmencie energetyki. Traktujemy go jednak jako perspektywiczny w najbliższych latach. Interesuje nas w tym segmencie budowa linii przesyłowych średniego i wysokiego napięcia" - powiedział prezes Nowak.

Spółka ZUE zadebiutowała w piątek na warszawskim parkiecie. Kurs praw do akcji ZUE na otwarciu wzrósł o 5,33 proc. do 15,80 zł.

W niedawnej ofercie publicznej ZUE przydzielił wszystkie nowo emitowane 6 mln akcji serii B i pozyskał 90 mln zł. Do inwestorów instytucjonalnych trafiło 5,4 mln akcji, a do indywidualnych 0,6 mln.

d3fs16n

Prezes Nowak powiedział, że z pozyskanych pieniędzy spółka przeznaczy 35 mln zł na spłatę kredytu na zakup Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych, około 32 mln zł wyda na zakupy specjalistycznych maszyn i urządzeń, a pozostałe środki przeznaczy na kapitał obrotowy.

Szef ZUE powiedział w piątek, że aktualna wartość portfela podpisanych umów to 610 mln zł, a takich, które spółka na 95 proc. podpisze, to dodatkowe 730 mln zł.

"Są to kontrakty, w których zaoferowaliśmy najlepsze ceny" - powiedział Nowak.

"Startujemy we wszystkich dużych przetargach dotyczących miejskiej infrastruktury komunikacyjnej. Na najbliższe dwa lata, z publikacji samorządów miast wynika, że mają one do wydania kwotę w granicach 2,2 mld zł. Ile my z tego wygramy trudno mi powiedzieć" - dodał.

d3fs16n

Prezes powiedział też, że w infrastrukturze kolejowej w ciągu roku ogłoszone zostaną przetargi na około 4 mld zł i w nich ZUE również będzie startować.

Nowak poinformował, że jednym z możliwych wariantów rozwoju spółki są akwizycje, jednak na razie nie prowadzone są żadne rozmowy na ten temat.

Prezes powiedział, że ewentualną dywidendę spółka wypłaci dopiero w 2013 roku.

"Jeśli chodzi o dywidendę, to zyski z 2010 i 2011 roku planujemy przeznaczać na rozwój. Ewentualną wypłatę dywidendy rozważymy dopiero z zysku za rok 2012" - dodał.

W 2009 roku Grupa ZUE miała około 360 mln zł przychodów i 10,7 mln zł zysku netto. Prognoza na rok 2010 zakłada wypracowanie 416 mln zł przychodów i 17,7 mln zł zysku netto. Plany na rok 2011 przewidują odpowiednio 460 mln zł i 30,6 mln zł.(PAP)

pif/ jtt/

d3fs16n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fs16n