Trwa ładowanie...
d1y0k8r

Optymistyczne nastroje na rynku

Środowa sesja na rynkach finansowych przyniosła kontynuację dobrych nastrojów inwestycyjnych.
Share
Michał Fronc
Michał FroncŹródło: TMS Brokers
d1y0k8r

Europejskie giełdy odnotowywały solidne wzrosty, z kolei notowania euro nie tylko odrobiły straty z początku tygodnia w relacji do dolara, ale wyszły nawet na nowe tegoroczne szczyty. Kurs EUR/USD około południa wzrósł dziś do poziomu 1,4546, po czym notowania głównej pary walutowej w kolejnych godzinach konsolidowały się powyżej 1,4500.

Wczoraj pozytywnie na nastroje wpłynęły dobre dane z amerykańskich spółek. Z kolei dziś optymizm wśród inwestorów zwiększony został przez udaną aukcję bonów skarbowych Hiszpanii, co w dużej mierze stało się przyczyną umocnienia euro.

Zaplanowane na dziś publikacje makroekonomiczne wywarły mniej istotny wpływ na kurs głównej pary walutowej. O godzinie 16:00 miał miejsce odczyt danych z amerykańskie rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w marcu do poziomu 5,1 mln, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 5 mln.

d1y0k8r

Drożejące złoto, którego cena przekroczyła dziś barierę 1500 USD za uncję, ustanawiając nowe historyczne maksimum stało się główną przyczyną umocnienia dolara australijskiego w relacji do amerykańskiej waluty. Kurs AUD/USD wzrósł dziś do poziomu 1,0686, czyli 29-letniego maksimum.

Pozytywne nastroje na rynku sprzyjają również notowaniom złotego. Kurs EUR/PLN spadł dziś do poziomu 3,9600. Z kolei złoty w relacji do dolara umocnił się do poziomu 2,7230. Obecne na nastroje do rynku stanowią świetne środowisko dla dalszej aprecjacji złotego. O godzinie 14:00 opublikowane zostały dziś dane na temat inflacji bazowej konsumentów, która wzrosła w marcu do poziomu 2 proc. r/r, oczekiwano 1,8 proc. r/r. Lekkie przyśpieszenie tempa wzrostu cen z wyłączeniem cen żywności i energii stanowić może argument za dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej w celu zdławienia presji inflacyjnej.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d1y0k8r

Podziel się opinią

Share
d1y0k8r
d1y0k8r