Trwa ładowanie...
d3zbrn5

Orange Polska rozbuduje sieć telekomunikacyjną na ŚDM

Operator telefonii komórkowej Orange Polska został partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Firma zapowiedziała rozbudowę sieci telekomunikacyjnej, a także stworzenie mobilnych punktów internetowo-informacyjnych.

Share
d3zbrn5

Jak podkreślił w poniedziałkowym komunikacie Bruno Duthoit, prezes zarządu Orange Polska, obsługa telekomunikacyjna Światowych Dni Młodzieży jest ogromnym wyzwaniem logistycznym oraz technologicznym. "Mamy doświadczenie oraz potencjał by zapewnić usługi telekomunikacyjne na wysokim poziomie, zarówno dla organizatorów, jak i pielgrzymów. Nowoczesne technologie będą też niezbędne przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników" - zapewnił.

Na potrzeby przyszłorocznych ŚDM, Orange planuje rozbudowę sieci mobilnej w Krakowie oraz wybudowanie infrastruktury światłowodowej do Campusu Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki, gdzie podczas ŚDM 2016 odbędzie się nocne czuwanie i Msza Posłania z papieżem Franciszkiem.

Operator zapowiedział też uruchomienie do 30 mobilnych punktów internetowo-informacyjnych w miejscach uroczystości. Uczestnicy ŚDM będą mogli w nich skorzystać z dostępu do internetu poprzez sieć wifi i naładować telefony. Dodatkowo pielgrzymi będą mogli przez określony czas nieodpłatne korzystać z aplikacji przygotowanych przez firmę.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia ŚDM jest otwarty.

d3zbrn5

Podziel się opinią

Share
d3zbrn5
d3zbrn5