Trwa ładowanie...
d1m2yrb

Orco zamierza wycofać się z obrotu na GPW

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - Orco Property Group planuje wycofanie swoich akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

Share
d1m2yrb

"Intencją jest wycofanie akcji notowanych na warszawskiej giełdzie z obrotu, co jest uwarunkowane wymaganiami regulacyjnymi i ostateczną decyzją w kwestii rozpoczęcia procesu delistingu" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Commission de surveillance du secteur financier in Luxembourg zatwierdziła prospekt Orco w sprawie dopuszczenia do obrotu 314,5 mln akcji na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu. Akcje mają być notowane na tej giełdzie od dziś.

"Prospekt zawiera również informacje w relacji do zatwierdzenia dopuszczenia do 200 mln akcji do obrotu na NYSE Euronext Paris" - podano również.

d1m2yrb

Z komunikatu spółki wynika, że giełdy w Luksemburgu i Paryżu stanowią rynek regulowany w rozumieniu dyrektywy 2004/39 / WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 roku w sprawie rynków finansowych instrumenty ("dyrektywa MiFID").

Wcześniej 114,5 mln akcji spółki zostało dopuszczone do obrotu w Paryżu i na GPW w Warszawie.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb