Trwa ładowanie...
d1s07lg

OSM w Sierpcu i OSM w Żurominie złożyły w UOKiK wniosek ws. połączenia

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu oraz Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na połączenie, podał Urząd.

Share
d1s07lg

Wniosek wpłynął 9 maja, sprawa jest w toku, podano w informacji.

Planowana koncentracja dokonywana będzie na podstawie art. 13. ust. 1 i ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. z 2015 r., poz. 184 ze zm.) i polegać ma na połączeniu się Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu z siedzibą w Sierpcu z Spółdzielnią Mleczarską w Żurominie z siedzibą w Żurominie.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu prowadzi działalność w zakresie skupu mleka na terenie rynków lokalnych ograniczających się do terenów województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Jej działalność koncentruje się na produkcji i sprzedaży serów dojrzewających oraz twarogów w Polsce i za granicą.

Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie prowadzi działalność w zakresie skupu mleka na terenie rynków lokalnych ograniczających się do terenów województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Jej działalność koncentruje się na produkcji i sprzedaży serów dojrzewających oraz twarogów w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d1s07lg

Podziel się opinią

Share
d1s07lg
d1s07lg