Trwa ładowanie...

Osoby starsze boją się pułapki zadłużenia

Polacy po pięćdziesiątce niechętnie się zadłużają - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Osoby starsze boją się pułapki zadłużeniaFot: Gabriel Rocha/flickr (CC BY 2.0)
do3rkhu

Na pozór osoby w średnim wieku i starsze są zadowolone ze swojej sytuacji majątkowej - tak stwierdziło 45 proc. pytanych przez Millward Brown na potrzeby raportu zamówionego przez Krajowy Rejestr Długów. Jednak co trzeci pytany mówił, że jego finanse są w złej kondycji, a 26 proc. respondentów nie było w stanie jej określić.

Według raportu, głównym wydatkiem osób po pięćdziesiątce jest jedzenie. Na drugim miejscu są opłaty za czynsz oraz rachunki za prąd, gaz i wodę. Przy finansowaniu tego typu wydatków prawie 60 proc. pytanych przyznaje się do otrzymywania wsparcia od rodziny i bliskich.

W tej grupie wiekowej wyraźnie widoczna jest niechęć do zadłużania się. Wprawdzie 71 proc. osób w wieku 50 plus przyznaje się, że w swoim życiu korzystało z kredytów i pożyczek, jednak ponad połowa (58 proc.) twierdzi, że obecnie ma czyste konto i nie jest nigdzie zadłużona.

Jeśli już ktoś w wieku 50 plus pożycza pieniądze, to robi to najczęściej po to, żeby kupić tzw. duże AGD i sprzęt RTV, zrobić remont domu lub mieszkania czy kupić samochód.

do3rkhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do3rkhu