Trwa ładowanie...

Ostatni dzień na wniosek o 300+

To już ostatni moment na złożenie wniosku o 300+ w tym roku. Dziś ostatni dzień na składanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Dobry Start”, dzięki któremu można dostać 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka.

Ostatni dzień na wniosek o 300+Źródło: East News, fot: Piotr Hukalo/Eastnews
d2xtg6v
d2xtg6v

Urzędy do końca listopada przyjmują wnioski o 300 zł wyprawki w ramach programu „Dobry Start”. Program ma objąć 4,6 mln uczących się dzieci i młodzieży.

Jak informuje minister Elżbieta Rafalska, która gościła w piątek w radiowej Jedynce, już ponad 4,5 mln dzieci otrzymało świadczenie „Dobry Start”, a ponad połowę wniosków złożono przez internet.

Program „Dobry Start” działa od 2018 r. Wnioski on-line można składać od 1 lipca, a w formie papierowej od 1 sierpnia. Ich przyjmowanie kończy się 30 listopada. 300 zł wyprawki szkolnej przysługuje rodzicom uczących się dzieci i młodzieży do 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – do 24. roku życia.

d2xtg6v

Pełnoletni uczący się mogą sami wnioskować o pieniądze z programu „Dobry Start”. Pomoc wypłacana jest niezależnie od dochodów, przy tym programie kryterium dochodowe nie obowiązuje.

Rząd zapewnia, że program będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Zobacz też: Program "Dobry start" nie rozwiązuje problemu

Jak złożyć wniosek o świadczenie dobry start on-line

Wnioski o 300 zł z programu „Dobry Start” w tradycyjnej, papierowej formie przyjmowane są w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania wnioskującego, można je składać osobiście lub wysyłać pocztą.

d2xtg6v

Jednak wniosek można też złożyć nie wychodząc z domu, za pośrednictwem internetowych stron ministerstwa rodziny, dokładniej za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl lub bankowości elektronicznej.

Wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xtg6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xtg6v