Trwa ładowanie...
d3a0w5m
Prawo i finanse

Ostatni dzwonek na rozliczenie. Już prawie 7 milionów e-PIT-ów

W Polsce na druku PIT-37 rozlicza się około 24 milionów 700 tysięcy podatników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatni dzwonek na rozliczenie. Już prawie 7 milionów e-PIT-ów
(WP.PL, Fot: fotolia / serq)
d3a0w5m

Już prawie 7 milionów PIT-ów wysłano drogą elektroniczną - informuje ministerstwo finansów. Do północy mamy czas na rozliczenie z fiskusem. W Polsce na druku PIT-37 rozlicza się około 24 milionów 700 tysięcy podatników.

PIT można złożyć osobiście, wysłać pocztą lub rozliczyć go w internecie. W ostatnich dniach kolejki w urzędach skarbowych są większe. Część skarbówek dłużej obsługuje interesantów.

Z danych resortu finansów z dzisiejszego poranka wynika, że drogą elektroniczną wpłynęło ponad 6 milionów 857 tysięcy zeznań.

d3a0w5m

Za brak rozliczenia lub wpłaty podatku w terminie grożą przede wszystkim kary finansowe - pisze Money.pl. Najmniej dotkliwy dla kieszeni podatnika będzie mandat nałożony przez naczelnika urzędu skarbowego i zazwyczaj na takiej karze się kończy. Jej wysokość jest ustalana indywidualnie dla każdego przypadku, jednak musi mieścić się w widełkach, które wyznacza Kodeks karny skarbowy.

Przepisy przewidują, że kwota mandatu nie może być niższa niż 1/10 minimalnego wynagrodzenia ani przekraczać jego dwukrotności. Oznacza to, że w 2015 roku mandaty muszą się mieścić miedzy 175 a 3500 złotych.

Czasami może się zdarzyć, że na karze od fiskusa się nie skończy i sprawa trafi do sądu, który ma prawo wymierzyć znacznie większą grzywnę.

d3a0w5m

Podziel się opinią

Share
d3a0w5m
d3a0w5m