Trwa ładowanie...

Od tego dnia molo w Sopocie będzie płatne. Podajemy cennik

Molo w Sopocie to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Trójmieście. Poza sezonem, przejdziemy się po nim bezpłatnie - jednak w sezonie czeka nas opłata. A jak się okazuje, sezon rusza od piątku. Ile zapłacimy za taki spacer już w najbliższy weekend?

Molo w SopocieMolo w SopocieŹródło: Adobe Stock, fot: F8 \ Suport Ukraine
d1yhjh0
d1yhjh0
Od najbliższego piątku, 12 kwietnia, goście odwiedzający Sopot będą musieli zapłacić za wstęp na molo - czytamy w komunikacie przesłanym przez Marka Niziołka z Urzędu Miasta Sopotu.

Przekazał, że od 12 kwietnia do 30 września 2024 roku, opłaty będą obowiązywały przez siedem dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 20:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fundusze unijne źródłem finansowania przedsiębiorców

W okresie od 1 maja do 21 czerwca, opłaty za wstęp będą obowiązywały także w piątki i soboty do godziny 22:00.

d1yhjh0

Natomiast w okresie od 22 czerwca do 31 sierpnia, molo będzie płatne przez całą dobę - tak jak w poprzednich latach. Ma to zagwarantować większe bezpieczeństwo zarówno osób, które będą na nim przebywać, jak i samego obiektu.

Ile zapłacimy za bilet?

Marek Niziołek wyjaśnił również, że ceny biletów pozostaną niezmienione: 10 zł za normalny bilet i 5 zł za ulgowy. Dostępne będą również bilety rodzinne i grupowe, a ich sprzedaż będzie prowadzona w kasach oraz online na stronie molo.sopot.pl.

Mieszkańcy posiadający nową Kartę Sopocką mają bezpłatny wstęp na molo w Sopocie przez cały rok. Dodatkowo, bez opłat na molo wchodzą dzieci do 3. roku życia oraz osoby z niepełnosprawnościami do 26. roku życia.

Prezydentka Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, podkreśliła jednak, że posiadacze Karty Sopockiej, aby dalej mieć darmowy wstęp, będą musieli przedłużyć Pakiet Mieszkańca działającego w ramach karty.

d1yhjh0

"Trzeba to zrobić najpóźniej do 31 maja, bo później utraci ważność" - wyjaśniła.

Osoby posiadające Kartę Turysty, którą można kupić w Sopockiej Organizacji Turystycznej, oraz uczestnicy wycieczek - mogą liczyć na zniżki (nawet 20 proc.).

Molo w Sopocie - cennik:

  • Bilet normalny 10,00 złotych
  • Bilet ulgowy (dla dzieci od 3 do 16 roku życia) 5,00 złotych
  • Bilet rodzinny 2+1 21,00 złotych
  • Bilet rodzinny 2+2 22,00 złote
  • Bilet rodzinny 2+3 23,00 złote
  • Osoba z niepełnosprawnościami do 26 roku życia - bezpłatne
  • Opiekun OzN - 5,00 złotych
  • Dzieci do 3 roku życia - bezpłatne
  • Osoby posiadające Kartę Sopocką (nową) - bezpłatnie
  • Osoby powyżej 70 roku życia - 8,00 złotych

- wylicza serwis trojmiasto.eska.pl.

Cała konstrukcja molo ma w sumie 511,5 metrów, z czego 458 metrów znajduje się nad wodą - a pozostałe nad plażą. Najszersza część mola, która jest nad plażą, nosi nazwę "patelni". Szerokość natomiast, waha się w zakresie od 10 do 26 metrów.

d1yhjh0

Drewniana konstrukcja obiektu opiera się na palach sosnowych o średnicy od 30 do 60 cm, wbitych w dno na głębokość od 5 do 12 metrów. Podkład pomostu wykonany jest z desek sosnowych o grubości 6 cm, szerokości 15 cm i długości od 440 do 780 cm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yhjh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhjh0