ycipk-am4hts

Oszuści podszywają się pod PKO BP. Zwróć uwagę na e-maile, które otrzymujesz

Oszuści chcą wyłudzić dane kart kredytowych klientów PKO Banku Polskiego. Wysyłają do nich e-maile z odnośnikiem do podejrzanej strony internetowej, gdzie proszą o uzupełnienie poufnych danych osobowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To kolejna próba podszywania się pod PKO BP.
To kolejna próba podszywania się pod PKO BP. (Materiały prasowe)
ycipk-am4hts

Klienci otrzymują e-maile, w których zostają poinformowani o rzekomych nieautoryzowanych próbach logowania się na ich konta bankowości internetowej – podaje portal niebezpiecznik.pl. W wiadomości zamieszczony jest link, który odsyła do "formularza" przypominającego system logowania banku.

Co ciekawe, oszuści nie próbują wyłudzić danych logowania, ale… numery karty kredytowej. To właśnie o nie proszą na fałszywej stronie.

Już wcześniej PKO BP przypominało, że powinniśmy zachować szczególną ostrożność w przypadku wiadomości, w których nadawca prosi nas skorzystanie z linku lub podanie poufnych danych. Nie powinno się wtedy wchodzić w żadną interakcję, a w szczególności nie wchodzić w linki z niezaufanego źródła.

ycipk-am4hts

PKO BP nigdy nie wysyła do swoich klientów e-maili z linkiem do zalogowania się do serwisu internetowego. Bank przypomina również, żeby zawsze wpisywać adres strony ręcznie, a nie posługiwać się linkami. Pomocne może też okazać się zwrócenie uwagi na adres strony i wszelkie odstępstwa od standardowej procedury logowania np. nietypowe komunikaty, czy brak obrazka bezpieczeństwa.

Zobacz nowy odcinek "Czy to się opłaca": Jedli jajka z majonezem na wizji. "Przeszedł mnie dreszcz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-am4hts
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-am4hts

ycipk-am4hts
ycipk-am4hts