Trwa ładowanie...

Oto najpopularniejsze kierunki lotów z Warszawy

W czołówce zestawienia znalazły się Londyn, Paryż i... Wrocław.

Oto najpopularniejsze kierunki lotów z WarszawyŹródło: WP.PL, fot: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/wikimedia commons
d37s1cn

Londyn i Paryż w czołówce, polskie miasta w pierwszej dziesiątce. To najpopularniejsze, rejsowe kierunki z warszawskiego portu lotniczego Chopina w pierwszym kwartale tego roku.

W ciągu trzech miesięcy do stolicy Wielkiej Brytanii wyleciało ponad 66 tysięcy osób, a do Paryża ponad 40 tysięcy. Dyrektor portu Michał Kaczmarzyk zwraca uwagę na dobre wyniki dwóch polskich miast. Do Wrocławia poleciało prawie 21 tysięcy osób, co stanowi spadek o niecałe pół punktu procentowego w porównaniu do pierwszego kwartału zeszłego roku. Z kolei do Krakowa odprawiło się ponad 21 i pół tysiąca pasażerów. Jest to wzrost o ponad 3,5 procent w stosunku do tego samego okresu 2014 roku.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również Frankfurt, Bruksela oraz Moskwa. Z kolei w zestawieniu rejsów czarterowych niezmiennie królują egipskie kurorty, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Dzieje się tak mimo ostrzeżeń Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które odradza wyjazdy do Egiptu.

Na czele stawki lotów czarterowych uplasowała się stolica Izraela Tel Awiw. W zestawieniu znalazły się też Wyspy Kanaryjskie, turecka Antalya oraz Cancun w Meksyku.
Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W zeszłym roku odprawił ponad 10 milionów pasażerów.

d37s1cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37s1cn