Trwa ładowanie...
d30z9qx
d30z9qx

P.A. Nova chce w tym roku ukończyć i sprzedać po trzy obiekty

Warszawa, 10.03.2016 (ISBnews) - P.A. Nova chce w bieżącym roku ukończyć budowę dwóch obiektów handlowych i jednego przemysłowego oraz sfinalizować sprzedaż dalszych trzech obiektów przemysłowych, poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Od ich sprzedaży może zależeć poziom wypłaconej dywidendy za 2015 r., choć ta będzie nie niższa niż rok wcześniej. W dalszej perspektywie spółka może sprzedać dwie galerie handlowe - w Kluczborku i Przemyślu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d30z9qx

"Plany na ten rok to parki handlowe w Kłodzku i Sosnowcu. Dopinamy umowy, będą w 100% wynajęte. W Rzeszowie [powstanie] hala przemysłowa, budujemy dla firmy Bodycote, mają już zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE i działkę. Następnie odkupimy grunt, zaprojektujemy i wybudujemy. Wszystkie trzy obiekty otworzymy w 2016 r." - powiedziała Bobkowska podczas konferencji prasowej.

"Chcemy też sprzedać trzy parki przemysłowe - jesteśmy w przededniu umowy przedwstępnej na pierwszy, myślę, że w II kwartale [sprzedamy] drugi, a trzeci - w II lub III kwartale" - dodała prezes.

W październiku P.A. Nova zamierza uruchomić kino w jednym ze swoich obiektów - Galerii Sanowej w Przemyślu.

d30z9qx

"Będzie wtedy w 100% wynajęta i gotowa do sprzedaży. Chcemy zlecić jego 'wypozycjonowanie' i sprzedać na jak najlepszych warunkach. Widzimy bardzo duże zainteresowanie galeriami, do Polski wchodzą nowe fundusze" - powiedziała także Bobkowska.

Przed sprzedażą Sanowej możliwa jest, według prezes, sprzedaż Galerii Miodowej w Kluczborku. Na ten temat spółka prowadzi rozmowy, ale "na pewno nie są tak zaawansowane" jak w przypadku trzech obiektów przemysłowych przeznaczonych do sprzedaży w br.

W ub.r. spółka oddała do użytku swoją największą inwestycję - Galerię Galena w Jaworznie.

"Galena 'pracowała' w 2015 roku tylko 1,5 miesiąca, pełne przychody pokaże w 2016 r. Roczne przychody to ponad 20 mln zł. Oddane powierzchnie wygenerują znaczne przychody i za tym pójdą wyniki. W tym roku wzrosną przychody z najmu, ale nie przekroczą poziomu przychodów ze sprzedaży usług budowlanych" - powiedział wiceprezes Jarosław Broda.

d30z9qx

W 2015 r. spółka miała 85,2 mln zł przychodów z usług budowlanych, deweloperskich i projektowych oraz 48 mln zł z najmu nieruchomości.

Spółka planuje też m.in. realizację inwestycji mieszkaniowej, na 40 lokali, w Krośnie. Przedsprzedaż mogłaby rozpocząć się w tym roku.

W kwestii dywidendy Bobkowska powiedziała, że "będziemy rekomendować". "Zobaczymy, jak 'dogramy' sprzedaż parków przemysłowych, ale na pewno nie niżej niż w ubiegłym roku, a co wyżej, to zobaczymy" - podsumowała prezes.

W listopadzie ub.r. P.A. Nova podpisała list intencyjny z Exeter/GIC Investment HoldCo 1 S. á r.l., w którym obie strony oświadczają, że są zainteresowane zawarciem umowy sprzedaży pakietu trzech nieruchomości przemysłowych o łącznej powierzchni najmu ok. 18 tys. m2, które zostały zrealizowane w ramach grupy kapitałowej P.A. Nova w 2014 i 2015 roku.

P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d30z9qx

Podziel się opinią

Share
d30z9qx
d30z9qx