Trwa ładowanie...
d1b22em

Paged sfinalizował sprzedaż 49,5% akcji DTP na rzecz PRA Group za 86,5 mln zł

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Paged Capital z Grupy Paged sfinalizował sprzedaż blisko 17,67 mln akcji DTP (49,5% kapitału) na rzecz PRA Group Polska za 86,5 mln zł, podał Paged. Grupa zamierza przeznaczyć je m.in. na współfinansowanie nowych inwestycji, jak również wypłaty rekordowej dywidendy Paged S.A.

Share
d1b22em

"Biorąc pod uwagę ambitne plany rozwoju Grupy Paged na najbliższe lata i związane z nimi potrzeby finansowe oraz dotychczasową rolę DTP w strukturze finansowania rozwoju Grupy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu tej inwestycji i odpowiedzeniu na wezwanie na akcje głoszone przez PRA Group. Środki uzyskane ze sprzedaży akcji DTP zamierzamy przeznaczyć m.in. na inwestycje w przedsięwzięcia, których wzrost możemy w większym stopniu wspierać naszym unikalnym know-how, co przełoży się na osiągnięcie atrakcyjniejszego zwrotu z zaangażowanego kapitału" - powiedział wiceprezes Robert Ditrych, cytowany w komunikacie.

Zamknięcie inwestycji i zaprzestane konsolidowania wyników windykacyjnej grupy wpłynie korzystnie na poziom długu netto Grupy Paged.

Sprzedaż akcji DTP stwarza również pole dla wypłaty akcjonariuszom Paged S.A. dywidendy w rekomendowanej przez zarząd, rekordowej w historii Grupy wysokości 31 mln zł, 2 zł przypadających na jedną akcje spółki, podano również.

d1b22em

Pod koniec marca br. spółka podała, że Paged Capital złożyła zapis na sprzedaż 49,47% akcji DTP na rzecz PRA Group Polska po cenie 4,9 zł za jedną akcję w ramach publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji DTP.

W połowie marca DTP oceniło, że cena 4,9 zł zaproponowana w wezwaniu na akcję spółki ogłoszonym przez PRA Group Polska odpowiada wartości godziwej spółki, a wezwanie jest zgodne z interesem DTP.

PRA Group Polska pod koniec lutego ogłosiła wezwanie na 100% akcji DTP po cenie 4,9 zł za jedną akcję.

Wcześniej Paged podał, że jego spółka zależna Paged Capitał zawarła umowę z PRA Group Inc. oraz PRA Group Polska, w której zobowiązała się do sprzedaży 17 668 566 akcji DTP, stanowiących 49,47% liczby głosów na walnym zgromadzeniu, pod warunkiem ogłoszenia wezwania przez PRA.

d1b22em

Podstawowym obszarem działalności spółek z grupy DTP S.A. jest zakup oraz kompleksowa obsługa wierzytelności. Działalność grupy koncentruje się w głównej mierze na zakupie wierzytelności z sektorów bankowego, telekomunikacyjnego i użyteczności publicznej. W marcu 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

PRA Group to międzynarodowa grupa zajmująca się zarządzaniem wierzytelnościami. Na polskim rynku obecna jest od 2014 r. W procesie windykacji na terenie Polski PRA Group korzysta z usług lokalnych podmiotów.

(ISBnews)

d1b22em

Podziel się opinią

Share
d1b22em
d1b22em