Trwa ładowanie...

"Papier toaletowy nie wywołujący krwawienia w okolicach odbytu". Kuriozum na uniwersytecie

Student Uniwersytetu Warszawskiego zaapelował o wprowadzenie "innowacyjnego przejścia z papieru toaletowego wywołującego krwawienie w okolicach odbytu na papier zadowalająco miękki". Koszty pokryć miałby budżet partycypacyjny uczelni i, o dziwo, zdaje się, że są na to szanse. Projekt został bowiem zatwierdzony.
Share
Do 19 listopada można było zgłaszać projekty do budżetu partycypacyjnego UW
Do 19 listopada można było zgłaszać projekty do budżetu partycypacyjnego UWŹródło: Wikipedia Commons, Screen / bpuw.pl
d1oga6y

"Papier toaletowy nie wywołujący krwawienia odbytu" to jeden z kilkunastu pomysłów na rozwój UW. Spodobał się studentom na tyle, że uczelnia go zrealizuje, nawet jeśli brzmi co najmniej dziwnie. Obok innych propozycji typu książkomat czy bezpłatny serwis rowerowy 0 na pewno się wyróżnia. Jego autorem jest Rafał Łotowski, który miał dość zwykłego, szarego papieru w uczelnianych toaletach.

   Screen / partycypacyjny.uw.edu.pl
Źródło: Screen / partycypacyjny.uw.edu.pl

Obecnie dostępny papier "wywołuje krwawienie z okolic odbytu" i najwyższy czas coś z tym zrobić. Zdaniem Rafała "ta logistyczna zmiana znacznie poprawi stan polskiego szkolnictwa wyższego". Widać, że podszedł do sprawy naprawdę poważnie. W szczegółach projektu zaznaczył potrzebę przeprowadzenia przetargu i postawił warunek długoletniego dostarczania papieru. Wyliczył także, ile będzie kosztować jedna rolka. Pewne jest, że zmieściłby się w budżecie liczonym na 300 tys. zł. Studenci będą mogli oddać głos na jego projekt w styczniu.

d1oga6y

Podziel się opinią

Share
d1oga6y
d1oga6y