Trwa ładowanie...
dpemqta

Partex ma pozyskać inwestora branżowego, koncern Surteco może objąć do 20 proc. akcji

04.11. Warszawa (PAP) - Partex, notowany na NewConnect producent i dystrybutor podłóg, drzwi, okładzin ściennych i profili, podpisał list intencyjny z firmą Doellken, wchodzącą w...

dpemqta
dpemqta

04.11. Warszawa (PAP) - Partex, notowany na NewConnect producent i dystrybutor podłóg, drzwi, okładzin ściennych i profili, podpisał list intencyjny z firmą Doellken, wchodzącą w skład międzynarodowego koncernu Surteco SE, dotyczący uzgodnienia warunków objęcia akcji nowej emisji Parteksu - poinformował Partex w komunikacie.

"Przedmiotem listu intencyjnego jest zobowiązanie się stron do prowadzenia negocjacji zmierzających do uzgodnienia warunków objęcia akcji nowej emisji Spółki przez Doellken. W oparciu o postanowienia przedmiotowego listu intencyjnego strony prowadzić będą negocjacje zmierzające do uzgodnienia warunków, na jakich Doellken obejmie akcje w kapitale zakładowym spółki reprezentujące nie mniej niż 5 proc. i nie więcej niż 20 proc. kapitału zakładowego" - napisano w komunikacie.

Negocjacje powinny zostać zakończone do 31 stycznia 2011 roku.

Surteco jest światowym liderem wśród dostawców technologii powierzchniowych w zakresie ozdobnych folii i obrzeży opartych na wysokiej technologii.

dpemqta

"Zdaniem zarządu Parteksu cel inwestycji i strategiczne plany Doellken wobec spółki są zbieżne z interesem spółki, przy czym Doellken deklaruje wsparcie dla realizacji dotychczasowej strategii spółki oraz dla realizacji jej planów rozwojowych. W ocenie zarządu ewentualna inwestycja kapitałowa w spółkę dokonana przez podmiot z grupy Surteco SE znacząco wzmocni pozycję rynkową Parteksu, a tym samym umożliwi skuteczniejsze budowanie rozpoznawalnej na polskim rynku marki, zwiększenie liczby dużych zamówień oraz inwestycje w rozwój nowych produktów" - napisano w komunikacie.

Doellen jest obecnie jednym z większych dostawców spółki.

"Zainteresowanie inwestycją wyrażone przez Doellken świadczy - w ocenie zarządu Parteksu - o dokonaniu pozytywnej oceny przez potencjalnego inwestora sytuacji i perspektyw rozwoju spółki. W ocenie zarządu Parteksu jest to pozytywny sygnał dla rynku, a samej spółce powinno zapewnić gwarancję szybszego rozwoju w związku ze wzrostem rozpoznawalności i wsparciem technologicznym" - napisano w komunikacie. (PAP)

pr/ jtt/

dpemqta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpemqta