Trwa ładowanie...
dakm758

PBG chce jak najszybciej podpisać umowę restrukturyzacyjną z wierzycielami

04.09. Warszawa (PAP) - PBG chce jak najszybciej zacząć podpisywać umowę restrukturyzacyjną z wierzycielami, której projekt przedstawiło we wtorek. Cena emisyjna akcji na poziomie...

dakm758
dakm758

04.09. Warszawa (PAP) - PBG chce jak najszybciej zacząć podpisywać umowę restrukturyzacyjną z wierzycielami, której projekt przedstawiło we wtorek. Cena emisyjna akcji na poziomie 0,02 zł, które będą obejmowane przez wierzycieli, uwzględnia planowane rozwodnienie - poinformowała na spotkaniu z dziennikarzami Kinga Banaszak-Filipiak, wiceprezes spółki.

We wtorek zarząd PBG zatwierdził i przekazał wierzycielom projekt umowy restrukturyzacyjnej i propozycje układu, zgodnie z którą spółka może wyemitować ok. 700,5 mln nowych akcji, które obejmą w ramach konwersji wierzytelności niektórzy wierzyciele. Po wejściu w życie układu wierzyciele układowi będą mieć 75 proc. akcji, Jerzy Wiśniewski 23,54 proc., a pozostali akcjonariusze 1,46 proc. Cena emisyjna nowych akcji ma wynieść 0,02 zł. PBG planuje też obniżyć cenę nominalna swoich akcji do 0,02 zł.

"Propozycje, które przedstawiliśmy są wynikiem konsultacji spółki z wierzycielami mających miejsce w ostatnich miesiącach. Cena nominalna w wysokości 0,02 zł uwzględnia planowane rozwodnienie i po przeprowadzeniu restrukturyzacji umożliwi uniknięcie sytuacji w której cena akcji na giełdzie byłaby niższa od ceny nominalnej" - powiedziała Banaszak-Filipiak.

"Rozwodnienie wynika też z konieczności zapewnienia wierzycielom 75 proc. w akcjonariacie i zapewnienia wpływu na spółkę gwarantowi układu jakim ma być Jerzy Wiśniewski. Chcemy mieć akcjonariat, który zapewni realizację układu" - dodała.

dakm758

Obecnie kapitał zakładowy PBG dzieli się na 14,295 mln akcji serii od A do G. W środę ok. 16.40 jedna akcja spółki na GPW kosztuje 2,7 zł, po ponad 22 proc. spadku.

Wiceprezes poinformowała, że PBG chce jak najszybciej zacząć podpisywać umowę restrukturyzacyjną z wierzycielami.

"Dalszy etap prac związany z dochodzeniem do zawarcia układu przewiduje podpisywanie z wierzycielami umowy restrukturyzacyjnej. Chcemy to zacząć robić możliwie najszybciej. Póki co nie mamy deklaracji wierzycieli ws. przystąpienia do umowy, ale podkreślę, że konsultacje warunków biznesowych restrukturyzacji zadłużenia były prowadzone od dłuższego czasu" - powiedziała.

"Przystąpienie wierzycieli do umowy oznacza, że zobowiązują się do zagłosowania nad układem zgodnie z zaproponowanymi im warunkami" - dodała.(PAP)

gsu/ asa/

dakm758
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dakm758