Trwa ładowanie...
d47oh1y

PBG nie spodziewa się zmiany upadłości układowej na likwidacyjną, nadal myśli o inwestorze (opis)

04.09. Warszawa (PAP) - PBG ocenia prawdopodobieństwo zmiany upadłości układowej na likwidacyjną, jako bardzo niskie. Spółka nadal prowadzi prace nad pozyskaniem inwestora -...

d47oh1y
d47oh1y

04.09. Warszawa (PAP) - PBG ocenia prawdopodobieństwo zmiany upadłości układowej na likwidacyjną, jako bardzo niskie. Spółka nadal prowadzi prace nad pozyskaniem inwestora - poinformował na konferencji Wiesław Różacki, prezes PBG. W jego ocenie jeśli układ byłby realizowany to tylko ze spółką Rafako w grupie, nie dopuszcza możliwości jej sprzedaży przez zarząd PBG.

"Prawdopodobieństwo zmiany upadłości układowej PBG na likwidacyjną oceniam obecnie jako bardzo niskie" - powiedział Różacki.

"Ja uważam, że jest wyraźna przewaga korzyści z wariantu układowego dla wierzycieli niż wariantu likwidacyjnego. Specyfiką wszystkich firm sektora budowlanego jest to, że ich wartość jest budowana na działalności operacyjnej. Więc nawet szczątkowa działalność operacyjna daje wartość dodaną do rozliczania układu w stosunku do rozliczenia metodą likwidacyjną" - dodał.

Prezes poinformował, że nadal prowadzony jest rozpoczęty wcześniej proces pozyskania inwestora dla spółki.

d47oh1y

"Temat pozyskania inwestora dla PBG, nadal istnieje i rozmowy w tym kierunku są prowadzone. Jest to obecnie jeden z ważniejszych projektów, nad którymi pracujemy" - dodał.

Różacki nie dopuszcza możliwości sprzedaży Rafako w procesie realizacji upadłości układowej.

"Trzeba mieć jasność, że sprzedaż Rafako to rezygnacja z układu, jeśli wszyscy się godzą, że układ jest korzystniejszy to musi być realizowany razem z Rafako. W sytuacji jeśli wszyscy wierzyciele się godzą, że nie układ tylko likwidacja jest lepsza, to konsekwencją tego będzie sprzedaż Rafako" - powiedział.

"Sprzedaż spółki przez zarząd PBG jest praktycznie niemożliwa na tym etapie" - dodał.(PAP)

gsu/ jtt/

d47oh1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47oh1y