Trwa ładowanie...
d2wj15s

PCZ zamierza pozyskać do 100 mln zł z emisji akcji i przejść na GPW

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - PCZ planuje wyemitować akcje do 10 mln sztuk i pozyskać do 100 mln zł najpóźniej do końca tego roku, podała spółka. Spółka chce zadebiutować na regulowanym rynku GPW do połowy 2016 r.

Share
d2wj15s

"Emitent prowadzi zaawansowane negocjacje w zakresie emisji akcji serii K do 10 mln sztuk w ramach kapitału docelowego. Emitent oczekuje, że w wyniku tej emisji może pozyskać do 100 mln zł najpóźniej do końca tego roku. Przedmiotowe negocjacje mają ścisły związek z planem przejścia emitenta na rynek regulowany GPW do końca czerwca 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka napisała też, że przyjęła z zaskoczeniem aktualną sytuację związaną ze spadkiem cen rynkowych wyemitowanych wcześniej obligacji.

"Bieżąca sytuacja emitenta była gruntownie analizowana przez jeden z banków, co zostało potwierdzone kontynuacją współpracy oraz zwiększeniem zaangażowania" - podkreślono w komunikacie.

d2wj15s

PCZ dokonał przedterminowej spłaty kredytu obrotowego wymagalnego z dniem 30 maja 2015 roku w kwocie 16 mln zł, przy uruchomieniu nowej linii kredytu obrotowego w kwocie 20 mln zł aktywnej do dnia 31.12.2016 roku i równoczesnym zapewnieniu o odpowiednim jej zwiększaniu w miarę wykupu kolejnych serii obligacji oraz wydłużaniu terminu spłaty.

"Emitent zaktualizował program emisji obligacji, (?) zakładając emisję wyłącznie dwóch serii obligacji I i J, jednej w roku 2015 i jednej w roku 2016 z przeznaczeniem na dalszy rozwój, inwestycje oraz zakupy i przejęcia podmiotów z rynku zdrowia ludzkiego" - czytamy dalej w komunikacie.

Spółka postanowiła również wdrożyć program skupu obligacji do kwoty 10 mln zł m.in. w celu ich umorzenia na rynku Catalyst po cenie nieprzekraczającej wartości nominalnej.

Notowany na NewConnect PCZ tworzy zintegrowaną pionowo grupę przedsiębiorstw medycznych, działa na rynku zdrowia ludzkiego, zajmując się świadczeniem kompleksowych usług medycznych oraz dystrybucją i wytwarzaniem produktów z tym związanych. W skład Grupy PCZ wchodzi 10 podmiotów, prowadzących 17 przedsiębiorstw leczniczych, w tym: 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne, 3 apteki oraz hurtowna medyczna.

(ISBnews)

d2wj15s

Podziel się opinią

Share
d2wj15s
d2wj15s