Trwa ładowanie...
d6981ej
16-06-2016 08:58

Pegas chce kupić grunt i wybudować zakład produkcyjny w RPA

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Rada dyrektorów Pegas Nonwovens podjęła decyzję o utworzeniu spółki zależnej i rozpoczęciu negocjacji w sprawie zakupu gruntu w Republice Południowej Afryki (RPA) w celu budowy zakładu produkcyjnego w przyszłości, poinformowała spółka.

d6981ej
d6981ej

"Utworzenie spółki zależnej będzie zarazem rozpoczęciem realizacji nowego projektu, który - w co głęboko wierzę - zakończy się uruchomieniem nowego zakładu produkcyjnego poza granicami Republiki Czeskiej. Wraz z jej utworzeniem podejmujemy działania zmierzające do nabycia gruntu w RPA. Mamy nadzieję, że formalności z tym związane zostaną zakończone w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Rozważamy uruchomienie w tym regionie najnowszej linii produkcyjnej typu compact, która dzięki niższym ogólnym kosztom inwestycji, mniejszym wymaganiom w zakresie infrastruktury i niższej zdolności produkcyjnej stanowi odpowiednią bazę do wejścia w nowe, zwłaszcza rozwijające się rynki" - powiedział dyrektor generalny i członek rady dyrektorów František Řezáč, cytowany w komunikacie.

Decyzja dotycząca zakupu nowej linii ma zostać podjęta do końca pierwszej połowy 2017 r. w zależności od wyników negocjacji, poinformował również Řezáč.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d6981ej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6981ej