Trwa ładowanie...
d30xs94

Pegas Nonwovens liczy na 5-15 proc. wzrost EBITDA w 2013 r.

21.05. Warszawa (PAP) - Pegas Nonwovens spodziewa się w tym roku wzrostu wyników w związku z uruchomieniem produkcji w Egipcie - poinformował cytowany w raporcie rocznym Frantisek...

d30xs94
d30xs94

21.05. Warszawa (PAP) - Pegas Nonwovens spodziewa się w tym roku wzrostu wyników w związku z uruchomieniem produkcji w Egipcie - poinformował cytowany w raporcie rocznym Frantisek Rezac, dyrektor generalny firmy. Spółka spodziewa się wzrostu EBITDA na poziomie 5-15 proc.

W 2012 roku zysk EBITDA firmy wyniósł 38,1 mln euro wobec 36,1 mln euro rok wcześniej.

Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł do 20,9 mln euro z 14 mln euro rok wcześniej, zysk operacyjny spadł do 26,5 mln euro z 26,9 mln euro, a przychody wzrosły do 187,7 mln euro ze 165,8 mln euro.

"W 2013 roku nasze wyniki finansowe powinny ulec podwyższeniu ze względu na uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej w Egipcie. Pragniemy również skupić naszą uwagę na poprawie efektywności produkcji, a także nad komercyjnym wdrożeniu projektów technologicznych, nad którymi obecnie pracujemy" - poinformował Rezac.

d30xs94

"(...) spodziewamy się wzrostu EBITDA na poziomie 5 do 15 proc., mając jednocześnie nadzieję, że bardzo duża zmienność cen polimerów, której byliśmy świadkami w zeszłym roku, nie powtórzy się już w takim stopniu w roku bieżącym" - dodał.

Spółka na początku 2012 roku uzyskała pozwolenie na budowę zakładu w Egipcie. W ostatnim kwartale zeszłego roku przeszła do instalowania zasadniczych urządzeń technologicznych, a w styczniu nastąpił rozruch techniczny linii produkcyjnej.

"Czeka nas wciąż wiele pracy, jednak (...) jesteśmy przekonani, że włączenie nowej linii do eksploatacji będzie przebiegać bez większych komplikacji i nadal spodziewamy się, że linia zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale bieżącego roku" - poinformował dyrektor generalny.

Dodał, że w planach na przyszłość jest wzrost zdolności produkcyjnych w Egipcie.

"Jeśli koniunktura będzie nam sprzyjać, chcielibyśmy uruchomić kolejną linię w 2015 lub 2016 roku" - zapowiedział.

Pegas Nonwovens jest producentem włóknin nietkanych używanych m.in. do produkcji artykułów higienicznych. (PAP)

morb/ jtt/

d30xs94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30xs94