Trwa ładowanie...
d44s1l7
16-06-2016 09:45

Pegas zlokalizuje nową linię produkcyjną w Czechach

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Rada dyrektorów Pegas Nonwovens zdecydowała o zainstalowaniu nowej linii produkcyjnej o zdolności produkcyjnej 10 tys. ton rocznie w należącym do spółki zakładzie w Znojmo-Přímětice, poinformowała spółka. Komercyjna eksploatacja linii produkcyjnej ma rozpocząć się na początku trzeciego kwartału 2017 r., podano także. 

d44s1l7
d44s1l7

"Na decyzję o otwarciu nowej linii produkcyjnej w Czechach wpłynął szereg czynników. Głównym z nich była jednak zmiana asortymentu produkcji i spodziewana komercjalizacja kilku projektów technicznych, co wiąże się z koniecznością instalacji specjalistycznych urządzeń technologicznych" - powiedział dyrektor generalny i członek rady dyrektorów František Řezáč, cytowany w komunikacie.

Ważną rolę w procesie decyzyjnym odgrywał również fakt, że w Czechach spółka może skorzystać z ulg inwestycyjnych, a odpowiednie wnioski w tej sprawie zostały już złożone, poinformował również Řezáč.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d44s1l7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44s1l7