Trwa ładowanie...
d410ry7

Pekaes ma warunkową umowę sprzedaży ATB Truck i dwóch nieruchomości za 14 mln zł

27.10. Warszawa (PAP) - Pekaes podpisał w czwartek z dwoma spółkami warunkowe umowy przedwstępne dotyczące sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce zależnej ATB Truck oraz...

Share
d410ry7

27.10. Warszawa (PAP) - Pekaes podpisał w czwartek z dwoma spółkami warunkowe umowy przedwstępne dotyczące sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce zależnej ATB Truck oraz nieruchomości w Śremie i w Tychach za łączną kwotę 14 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Pekaes zobowiązał się sprzedać 100 proc. udziałów w ATB Truck za łączną kwotę 6,9 mln zł spółkom Rula Verm"gensverwaltungs GmbHuLa i notowanej na rynku NewConnect Grupie Recykl. Ostateczna ilość akcji nabywanych przez spółki ma zostać określona po przeprowadzeniu pełnego badania due diligence.

Dodatkowo Recykl zobowiązał się kupić od Pekaesu za 3,9 mln zł nieruchomość w Śremie, która jest wykorzystywana w działalności prowadzonej przez ATB Truck. Rula Verm"gensverwaltungs GmbH zakupi natomiast od przewoźnika działkę w Tychach za 3,2 mln zł.

Warunkami zawieszającymi umowę są m.in. uzyskanie satysfakcjonującego w opinii kupujących rezultatu pełnego badania due diligence ATB Truck oraz uzyskanie przez Recykl zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nieruchomości w Śremie.

ATB Truck prowadzi działalność polegającą na bieżnikowaniu i sprzedaży opon do samochodów ciężarowych i autobusów oraz recyklingu zużytych opon. (PAP)

kuc/ ana/

d410ry7

Podziel się opinią

Share
d410ry7
d410ry7