Trwa ładowanie...
d4c71gb

Pekao, gwarant kontraktu Polimeksu, odmówił wypłacenia 56 mln zł gwarancji na rzecz GDDKiA

13.02. Warszawa (PAP) - Pekao, jako gwarant kontraktu Polimeksu-Mostostalu, odmówił wypłacenia blisko 56 mln zł gwarancji, o którą wnioskowała GDDKiA - poinformował Polimex w...

Share
d4c71gb

13.02. Warszawa (PAP) - Pekao, jako gwarant kontraktu Polimeksu-Mostostalu, odmówił wypłacenia blisko 56 mln zł gwarancji, o którą wnioskowała GDDKiA - poinformował Polimex w komunikacie.

Chodzi o umowę budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Wierzbna) zawartą z konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Doprastav.

"Zarząd spółki informuje, że w dniu 12 lutego 2014 roku został poinformowany przez gwaranta, że podjął on decyzję o odmowie wypłaty z gwarancji, co zostało zakomunikowane beneficjentowi w piśmie z dnia 10 lutego 2014 roku. Przyczyny odmowy nie zostały spółce podane" - napisano w raporcie.

14 stycznia br. konsorcja wykonawcze z udziałem Polimeksu-Mostostalu wypowiedziały kontrakty podpisane z GDDKiA i zakończyły roboty budowlane na odcinkach autostrad A1 i A4 i drogi ekspresowej S69.

d4c71gb

GDDKiA poinformowała tego dnia w mediach społecznościach, że A1 i A4 dokończy z nowymi wykonawcami, Polimex-Mostostal "nie podołał zadaniu" i wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na nowych wykonawców.

Tymczasem spółka podała, że odstąpienie od umów następuje z winy zamawiającego, która polegała na "nieprzedstawieniu w wymaganym terminie zgodnego z prawem zabezpieczenia zapłaty za roboty budowlane w sumarycznej kwocie ponad 2 mld zł".

W innym komunikacie Polimex poinformował, że w środę rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu Arkadiusza Kropidłowskiego z funkcji wiceprezesa zarządu, nie podając powodów tej decyzji. (PAP)

morb/ ana/

d4c71gb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c71gb