Trwa ładowanie...
pkp intercity
12-03-2016 11:44

Pendolino pojedzie wolniej. W niedzielę korekta rozkładu jazdy na kolei

W rozkładzie pojawią się nowe połączenia. Zmienią się też godziny odjazdów i przyjazdów. Pasażerów czekają także utrudnienia z powodu modernizacji szlaków kolejowych.

Share
Pendolino pojedzie wolniej. W niedzielę korekta rozkładu jazdy na koleiFot: PKP
d16tgpb

W nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. W rozkładzie pojawią się nowe połączenia. Zmienią się też godziny odjazdów i przyjazdów.
Pasażerów czekają także utrudnienia z powodu modernizacji szlaków kolejowych.

Jak mówi Marta Ziemska z PKP Intercity, prace remontowe prowadzone na krakowskim węźle kolejowym spowodują, że od kwietnia nie będzie można dojechać pociągiem do Zakopanego.

- Pasażerowie, którzy w kwietniu planują podróż na odcinku Kraków-Zakopane, będą musieli liczyć się z tym, że zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Nasze pociągi będą dojeżdżały do stacji Kraków Główny, a następnie podróżni będą kontynuowali podróż na pokładzie autobusu - mówi Marta Ziemska.

d16tgpb

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie dojeżdżający koleją do Warszawy. Budowa tunelu świętokrzyskiego spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy:

- To oznacza, że pociągi PKP Intercity Pendolino i niektóre połączenia TLK, jadące z północy lub ze wschodu, będą miały wydłużony czas przejazdu. Natomiast połączenia Intercity i niektóre połączenia TLK będą zatrzymywały się na stacji Warszawa Gdańska - wyjaśnia Ziemska.

Duże zmiany nastąpią także na tak zwanej linii radomskiej. Z powodu modernizacji odcinka Warszawa Okęcie - Czachówek pociągi na tym odcinku będą mogły korzystać tylko z jednego toru. W związku z tym część połączeń zostanie na czas prac wykreślona z rozkładu. Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy zostaną wprowadzone w czerwcu.

d16tgpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16tgpb