Trwa ładowanie...
d1t2lqs

Perma-Fix ES otrzymała patent związany z produkcją Technetium-99m

Warszawa, 05.01.2015 (ISBnews) - Urząd Patentowy USA udzielił spółce Perma-Fix Environmental Services (Perma-Fix ES) ochrony patentowej dotyczącej kompozytu o mikroporowej powierzchni i jego zastosowań, co oznacza wzmocnienie portfela praw własności intelektualnej związanego z produkcją Technetium-99m dla celów diagnostyki medycznej, poinformowała Perma-Fix Medical.

Share
d1t2lqs

"Uzyskanie patentu to krok milowy dla spółki, która otrzymała ochronę własności intelektualnych i może kontynuować misję dotyczącą rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie. Nasz nowy proces technologiczny produkcji Tc-99m, najczęściej wykorzystywanego izotopu do celów medycznych, umożliwia oszczędność kosztową i nie wymaga konieczności użycia uranu" - powiedział prezes dr. Louis F. Centofanti, cytowany w komunikacie.

Otrzymanie patentu związane jest z wydaniem w połowie sierpnia 2014 roku zawiadomienia (Notice of Allowance) o zezwoleniu spółce Perma-Fix Environmental Services na objęcie patentem wszystkich elementów technologii należącej do spółki, wykorzystywanych do opracowania kompozytu o mikroporowej powierzchni i jego pochodnych. Perma-Fix Medical posiada umowę patentową z Perma-Fix Environmental Services obejmującą wytwarzanie izotopu Tc-99m, podano również.

Perma-Fix Medical jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku NASDAQ. Weszła na NewConnect w wyniku odwrotnego przejęcia spółki notowanej na tym rynku. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń oraz komercjalizacji tej technologii.

Perma-Fix Environmental Services, Inc. (z siedzibą w USA) świadczy usługi dla klientów z sektora energetyki jądrowej i jest wiodącym dostawcą usług z zakresu gospodarowania odpadami radioaktywnymi i mieszanymi.

(ISBnews)

d1t2lqs

Podziel się opinią

Share
d1t2lqs
d1t2lqs