Trwa ładowanie...
d2rdr3h
04-04-2016 09:20

Perma-Fix Medical chce wejść na Nasdaq jeszcze w tym roku

Warszawa, 04.04.2016 (ISBnews) - Perma-Fix Medical planuje wprowadzić akcje na rynek Nasdaq w USA jeszcze w tym roku, podała spółka.

Share
d2rdr3h

"W ocenie emitenta, notowanie akcji spółki na rynku Nasdaq będzie potwierdzeniem postępu w kierunku komercyjnego wdrożenia innowacyjnego procesu technologicznego produkcji Technetium-99m (Tc-99m), najczęściej stosowanego izotopu medycznego na świecie oraz pozytywnego odbioru technologii spółki wśród największych dystrybutorów Tc-99m w Stanach Zjednoczonych i na świecie" - czytamy w komunikacie.

Planowany termin rozpoczęcia notowań na rynku Nasdaq uzależniony jest od warunków na amerykańskim rynku giełdowym i zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, podano w komunikacie.

W przypadku zmiany struktury korporacyjnej, procentowy udział obecnych akcjonariuszy w kapitale zakładowym spółki pozostanie bez zmian, przed planowanym przeprowadzeniem nowej emisji akcji w Stanach Zjednoczonych, wskazano także.Zdaniem zarządu spółki, jej akcje są obecnie niedowartościowane, a dopuszczenie ich do obrotu na rynku Nasdaq umożliwi zwiększenie rozpoznawalności spółki na amerykańskim rynku kapitałowym i dostęp do dużej liczby potencjalnych inwestorów z całego świata, zainteresowanych inwestycjami w projekty z branży medycznej i life science.

"Zarząd emitenta wierzy, że perspektywy rozwoju branży i spółki są obiecujące oraz model biznesowy, uwzględniający notowanie spółki na rynku Nasdaq umożliwi maksymalizację wartości dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy" - czytamy dalej.

d2rdr3h

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

(ISBnews)

d2rdr3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rdr3h
d2rdr3h