Trwa ładowanie...
d287u3z
d287u3z

Perma-Fix Medical przejdzie na główny rynek po opracowaniu prototypu dla Tc-99m

Warszawa, 26.03.2015 (ISBnews) - Perma-Fix Medical przejdzie na główny rynek GPW z NewConnect dopiero po opracowaniu prototypowej jednostki nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), co ma nastąpić przed końcem roku, poinformował prezes spółki dr Louis Centofanti.
Share
d287u3z

"Analizujemy zarówno wejście na NASDAQ, jak i przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek GPW. Jesteśmy jednak w tej chwili skupieni na pracy nad prototypem" - powiedział Centofanti podczas telekonferencji.

Dodał, że w tej chwili nie jest konieczne pozyskanie finansowania, ponieważ spółka ma wystarczająco dużo kapitału, żeby dokończyć te prace.

"Dopiero, kiedy tego dokonamy, pójdziemy w kierunku przeniesienia notowań na główny rynek GPW i debiutu na NASDAQ. Najważniejsze są dla nas dla nas jednak przenosiny w Warszawie" - podkreślił Centofanti.

d287u3z

Perma-Fix Medical spodziewa się, że prace nad jednostką prototypową zakończą się przed końcem 2015 r. Po ich ukończeniu spółka złoży dokumenty niezbędne do uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz pozwoleń w Unii Europejskiej.

W październiku ub.r. Centofanti informował agencję ISBnews, że przejście Perma-Fix Medical z NewConnect na główny rynek GPW jest możliwe w I kwartale 2015 r. Spodziewał się wówczas zamknięcia prac nad jednostką prototypową w ciągu 6-8 miesięcy.

Perma-Fix Medical jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku NASDAQ. Weszła na NewConnect w wyniku odwrotnego przejęcia spółki notowanej na tym rynku.

Perma-Fix Environmental Services, Inc. (z siedzibą w USA) świadczy usługi dla klientów z sektora energetyki jądrowej i jest wiodącym dostawcą usług z zakresu gospodarowania odpadami radioaktywnymi i mieszanymi.

(ISBnews)

d287u3z

Podziel się opinią

Share
d287u3z
d287u3z