Trwa ładowanie...
d2m7jc2

Petrolinvest sprzedał 79 proc. udziałów w TOO Emba Jug Nieft za 33,5 mln USD

12.04. Warszawa (PAP) - Petrolinvest zawarł z Conwell Oil Corporation umowę sprzedaży 79 proc. udziałów w kazachskiej spółce TOO Emba Jug Nieft za kwotę 33,5 mln USD - poinformował...

Share
d2m7jc2

12.04. Warszawa (PAP) - Petrolinvest zawarł z Conwell Oil Corporation umowę sprzedaży 79 proc. udziałów w kazachskiej spółce TOO Emba Jug Nieft za kwotę 33,5 mln USD - poinformował Petrolinvest w komunikacie.

"Zamknięcie transakcji sprzedaży spółki TOO Emba Jug Nieft to bardzo dobra wiadomość dla naszej spółki. Sprzedaliśmy nasze niestrategiczne aktywa poszukiwawcze w Kazachstanie i możemy się obecnie skoncentrować wyłącznie na pracach na koncesji o największym potencjale - OTG" - powiedział cytowany w komunikacie Bertrand Le Guern, prezes Petrolinvest.

W komunikacie podano, że większość środków, które wpłyną z transakcji sprzedaży TOO Emba Jug Nieft zostanie przeznaczona przez Petrolivest na obniżenie zadłużenia bankowego, z czego 7 mln USD zostanie przekazane do banku BCC w Kazachstanie, a ok. 19,7 mln USD do konsorcjum polskich banków PKO BP i BGK.

Dodano, że w wyniku zamknięcia i rozliczenia transakcji sprzedaży TOO Emba Jug Nieft, Petrolinvest zmniejszy swoje zadłużenie bankowe w stosunku do PKO i BGK o ponad 50 proc., do kwoty 17,27 mln USD. (PAP)

kam/ asa/

d2m7jc2

Podziel się opinią

Share
d2m7jc2
d2m7jc2