Trwa ładowanie...
d4fr2pp
d4fr2pp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petru do PiS: zamiast waszej dobrej zmiany, potrzebna zmiana warty (krótka6)

Udowadniacie codziennie, że nie umiecie zarządzać polską gospodarką, nie rozumiecie, jak ona działa; nie zrealizujecie swoich zapowiedzi - mówił do PiS w środę w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Zamiast "dobrej zmiany" potrzebna jest zmiana warty - przekonywał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fr2pp

"Z przykrością stwierdzam, że udowadniacie codziennie, że nie umiecie zarządzać polską gospodarką, nie rozumiecie, jak ona działa. Minister finansów, którego tu nie ma, obiecywał, że jak wprowadzi podatek od klientów bankowych, to marże nie wrosną, odsetki nie wzrosną. Jaki jest efekt - dzisiaj ten, kto bierze nowy kredyt dzięki podatkowi, który wprowadza PiS, zapłaci średnio 1500 zł odsetek. To jest dobra zmiana?" - pytał Petru podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej na 2016 r.

Według niego na proponowanych przez PiS zmianach nie stracą tylko międzynarodowe korporacje, bo one zaciągają kredyty w bankach zagranicznych. "Dziękujemy państwu za taką dobrą zmianę" - ironizował Petru. Jak przekonywał, z kolei nowy podatek od marketów spowoduje, że rolnicy będą musieli taniej sprzedawać swoje produkty do sklepów; koszty spadną też na klientów sklepów, często osoby ubogie.

"Rząd nie robi zakupów w sklepach, prezes Kaczyński też nie robi zakupów w sklepach" - powiedział lider Nowoczesnej. "Polacy zapłacą za wasze podatki, za te wasze pomysły, i polscy rolnicy (...) Nie dość, że obkładacie Polskę i Polaków nowymi podatkami, to jeszcze zwiększacie deficyt" - powiedział. Jak ocenił, to "skrajnie nieodpowiedzialne" działanie rządu.

d4fr2pp

Zdaniem Petru PiS nie ma pieniędzy na kolejne programy - m.in. obniżkę CIT do 15 proc., czy też na program 500 plus. "Oszukujecie Polaków, mówiąc o dobrej zmianie, to jest kłamliwa zmiana" - zarzucił polityk.

Stwierdził, że Polska może uniknąć "wpadnięcia w spiralę długów", jeśli zostanie "wypełniony plan, którego główną osią jest przyjęcie ustawy o zrównoważonym budżecie". Wskazał, że liczy w tej sprawie na poparcie opozycji, także klubu Kukiz'15

Ponadto apelował m.in. o to, by PiS pokazał plan wydatków na cztery lata i wskazał, skąd weźmie na to środki oraz by wstrzymał się z uchwalaniem ustaw, na które nie ma pieniędzy w budżecie. Lider Nowoczesnej zaapelował też, by PiS i prezes Jarosław Kaczyński zadeklarowali publicznie, że NBP będzie niezależny i nie zostanie wykorzystany do finansowania gospodarki, a także, że nie będzie "drukowania pieniędzy". "Proszę o taką deklarację, ona nic nie kosztuje" - powiedział Petru.

Podkreślił, że opozycja "nie blokuje żadnych zmian", tylko pokazuje, ile one kosztują. "Jeżeli się nie znacie na tym wszystkim, to zamiast dobrej zmiany, dajcie zrobić zmianę warty" - dodał Petru.

d4fr2pp

Podziel się opinią

Share

d4fr2pp

d4fr2pp