Trwa ładowanie...
d2nkrnt
d2nkrnt

Pfleiderer Grajewo i Atlantik zawarły umowę w ramach reverse merger Pfleiderera

Warszawa, 06.10.2015 (ISBnews) - Pfleiderer Grajewo i Atlantik (spółka utworzona na podstawie prawa luksemburskiego), zawarły w ramach transakcji odwrotnego przejęcia, warunkową umowę sprzedaży udziału (Pfleiderer SPA) dotyczącą jedynego udziału w spółce Pfleiderer GmbH (PG) o wartości nominalnej 30 mln euro, reprezentującego 100% kapitału i głosów PG, podało Grajewo.
Share
d2nkrnt

"Nabycie udziału PG stanowi element reorganizacji grupy kapitałowej Pfleiderer. Reorganizacja Grupy obejmuje ponadto: (i) pozyskanie głosów posiadaczy nadrzędnych zabezpieczonych obligacji wyemitowanych przez PG o oprocentowaniu wynoszącym 7,875% (?); (ii) refinansowanie bieżącego zadłużenia niektórych podmiotów należących do Grupy Pfleiderer; (iii) ofertę publiczną nowo emitowanych akcji spółki; (iv) sprzedaż przez Pfleiderer Service GmbH (PSG) pewnej liczby istniejących akcji spółki (?) w ramach oferty niepublicznej; (v) sprzedaż przez PSG do Atlantik wszystkich akcji istniejących w posiadaniu PSG po rozliczeniu oferty prywatnej (?) - w tym celu, w dniu 5 października 2015 r. PSG i Atlantik zawarły warunkową umowę sprzedaży pozostałych akcji istniejących (Grajewo SPA)" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, bezpośrednio przed zawarciem umowy Pfleiderer SPA, PSG i Atlantik zawarły umowę Grajewo SPA, na mocy której Atlantik zobowiązał się kupić wszystkie pozostałe akcje istniejące.

"Przeniesienie pozostałych akcji istniejących nastąpi na podstawie osobnej umowy rozporządzającej, która zostanie zawarta w dniu zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego" - czytamy dalej.

d2nkrnt

Umowy te podlegają spełnieniu lub zrzeczeniu się określonych warunków zawieszających, zaznaczono również.

W końcu września Pfleiderer Grajewo ogłosił decyzję o przeprowadzeniu transakcji przejęcia Pfleiderer GmbH - tj. Segmentu Zachodniego. W zależności od warunków na rynku kapitałowym, oczekuje, że transakcja zostanie zamknięta pod koniec bieżącego roku.

Pod koniec 2013 r. Grupa Pfleiderer rozpoczęła nowy program poprawy operacyjnej pod nazwą "Jeden Pfleiderer", który został zorientowany w szczególności na ukierunkowanie synergii Grupy. Strategia integracji Grupy ma na celu ulepszenie produktów, zakładów, sprzedaży i organizacji firmy a także zakłada osiągnięcie synergii o łącznej wartości do 30 mln euro rocznie do końca 2018 r. "Jeden Pfleiderer" nadal będzie realizować strategię produktów premium. Dodatkowo Grupa zamierza ocenić dalsze możliwości rozwoju na wschodzie i południowym-wschodzie Europy.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych.

(ISBnews)

d2nkrnt

Podziel się opinią

Share
d2nkrnt
d2nkrnt