Trwa ładowanie...
d15gfem
13-10-2015 11:39

PGE zakończyła budowę instalacji odazotowania spalin w Szczecinie

Warszawa, 13.10.2015 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakończyła budowę instalacji odazotowania spalin w Zespole Elektrowni Dolna Odra oraz kończy budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Bydgoszcz, podała spółka.

Share
d15gfem

Realizowane inwestycje, to część programu modernizacji aktywów PGE wartego kilkanaście miliardów złotych, którego celem oraz wypełnienie restrykcyjnych norm środowiskowych i wydłużenie zdolności wytwórczych bloków energetycznych.

"Dzięki stałemu podwyższaniu efektywności aktywów i wypełnieniu najwyższych europejskich standardów środowiskowych wzrasta wartość grupy" - powiedział prezes PGE Marek Woszczyk, cytowany w komunikacie.

Elektrownie i elektrociepłownie grupy w ostatnich latach ograniczyły już emisje tlenków siarki o 80%, tlenków azotu o 40% i emisje pyłów o 97%, podała spółka. Zgodnie z przyjętą strategią biznesową do 2020 roku na modernizację istniejących jednostek wytwórczych grupa wyda łącznie ok.16 mld zł.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz 11-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d15gfem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15gfem
d15gfem