Trwa ładowanie...
d2s0ul9

PGE zamierza sprzedać swój pakiet akcji Polkomtela

1.9.Warszawa(PAP) - Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel i w najbliższym czasie...

d2s0ul9
d2s0ul9

1.9.Warszawa(PAP) - Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel i w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie - poinformowała PGE w komunikacie prasowym.

"Przeanalizowaliśmy różne warianty i doszliśmy do wniosku, że sprzedaż akcji jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Obecna sytuacja na rynku wydaje się sprzyjać takim transakcjom. Przygotowujemy postępowanie konkurencyjne na wybór doradcy transakcyjnego przy sprzedaży akcji Polkomtela" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PGE, Tomasz Zadroga.

Dodał, że decyzja ta jest zgodna ze strategią Grupy Kapitałowej PGE, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

PGE Polska Grupa Energetyczna posiada 21,85 proc. akcji Polkomtela.

d2s0ul9

Poza PGE akcje Polkomtela mają też PKN Orlen (24,4 proc.), KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39 proc.).

W poniedziałek PKN Orlen poinformował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN Orlen jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

W sierpniu KGHM informował, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela, a wyjście będzie uzasadnione, jeśli miedziowy koncern będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie. Obecnie jednak nie ma możliwości nabycia planowanych aktywów.(PAP)

bas/ ana/

d2s0ul9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s0ul9