Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PGE: zmodernizowana Elektrownia Pomorzany - w 2019 r.

PGE chce zakończyć program inwestycyjny w Elektrowni Pomorzany w trzecim kwartale 2019 r. - poinformowała w czwartek spółka. Dodała, że zawarcie umów z wykonawcami zaplanowano na koniec pierwszego kwartału 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

"PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczyna program inwestycyjny w Elektrowni Pomorzany, dzięki któremu będzie ona przystosowana do dalszej eksploatacji po 2019 r., przez kolejne 20 lat. Zawarcie umów na wykonanie prac modernizacyjnych planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2016 r. Inwestycja zakończy się w trzecim kwartale 2019 r." - podkreślono w komunikacie.

Spółka poinformowała, że program inwestycyjny w Elektrowni Pomorzany, która jest częścią Zespołu Elektrowni Dolna Odra, obejmuje budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla dwóch kotłów o łącznej mocy cieplnej 180 MW oraz elektrycznej 134 MW. "Zmodernizowane zostaną również podgrzewacze wody, wentylatory spalin i obrotowe podgrzewacze powietrza. Pomorzany zyskają również instalację odsiarczania spalin" - dodano.

Jak podkreślono, po zakończeniu programu inwestycyjnego elektrownia będzie spełniać wymogi unijnej dyrektywy o emisjach przemysłowych, a jakość powietrza w Szczecinie znacząco się poprawi.

PGE podała, że do spółki wpłynęło osiem wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę instalacji odsiarczania spalin oraz 11 wniosków - na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin. Obecnie - jak zaznaczyła spółka - trwa ocena wniosków firm zainteresowanych realizacją inwestycji, a zawarcie umów z wykonawcami planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2016 r.

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo