Trwa ładowanie...
d8f2qjb

PGNiG chce jak najszybciej zakończyć renegocjacje kontraktu z Gazpromem

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo  Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) prowadzi rozmowy z Gazpromem zarówno na poziomie regularnych negocjacji jak i uczestnictwa w arbitrażu i chce jak najszybciej doprowadzić do zakończenia tego procesu, poinformował prezes Mariusz Zawisza.

Share
d8f2qjb

?Na dziś funkcjonujemy w dwóch fazach równolegle, w arbitrażu i poza arbitrażem? - powiedział Zawisza podczas konferencji prasowej.

?Naszą aspiracją jest jak najszybsze zamknięcie negocjacji, z korzyścią dla wszystkich interesariuszy? - podkreślił prezes.

Zapytany o wpływ planowanego otwarcia terminala LNG w Świnoujściu na rozmowy, Zawisza powiedział, że obie strony biorą pod uwagę, że PGNiG ma możliwość pozyskiwania gazu z alternatywnych źródeł.

d8f2qjb

PGNiG rozpoczęło rozmowy z Gazpromem nt. zmiany warunków cenowych kontraktu długoterminowego na zakup gazu ziemnego w listopadzie ub.r. W maju br. rozpoczęła się procedura arbirtażu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb