Trwa ładowanie...
d3373at

PGNiG planuje kontynuację inwestycji w wydobycie i elektroenergetykę

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) planuje kontynuować inwestycje w poszukiwanie i wydobycie oraz w elektroenergetykę, bierze pod uwagę także akwizycje aktywów wydobywczych, podała spółka.

Share
d3373at

"W kolejnych kwartałach GK PGNiG zamierza utrzymać wysoki poziom nakładów finansowych na działalność inwestycyjną, w tym głównie na realizację projektów w zakresie utrzymania zdolności wydobywczych, działalności związanej z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz budowy sektora elektroenergetycznego" - czytamy w raporcie kwartalnym spółki.

"Dla rozwoju działalności GK PGNiG istotne będą również ewentualne akwizycje aktywów wydobywczych zlokalizowanych poza granicami Polski" - czytamy dalej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d3373at

Podziel się opinią

Share
d3373at
d3373at