Trwa ładowanie...
d3mllhe
04-03-2016 09:05

PGNiG planuje w II kw. aktualizację strategii, w tym pozyskiwania gazu po 2022r.

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) potrzebuje nowej strategii pozyskiwania gazu po 2022 r. Zostanie ona uwzględniona w zaktualizowanej strategii grupy, która ma zostać opublikowana w II kw., poinformował prezes spółki Piotr Woźniak.

d3mllhe
d3mllhe

"Portfel importowy PGNiG wymaga opracowania nowej strategii pozyskiwania gazu po 2022 roku. Kierunek norweski wydaje się najbardziej perspektywiczny. Równocześnie spółka prowadzi pogłębione analizy wykorzystania dostaw gazu LNG. Obie opcje znajdą swoje odzwierciedlenie w aktualizowanej strategii Grupy, której prezentacja planowana jest na początku II kwartału 2016 r." - czytamy w liście prezesa do akcjonariuszy spółki.

Dostosowując strukturę do aktualizowanej strategii PGNiG będzie kontynuować program poprawy efektywności i profesjonalizacja działalności w poszczególnych segmentach, wskazał także prezes.

Podpisany w 2010 r. z Gazpromem kontrakt przewiduje dostawy do końca 2022 r. do 10,2 mld m3 gazu rocznie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d3mllhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mllhe