Trwa ładowanie...
d4fji33

PGNiG rozpoczyna rozmowy nt. budowy korytarza gazowego z Norwegii

Warszawa, 24.02.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczyna rozmowy, które mają na celu budowę korytarza gazowego między Norwegią a Polską, poinformował wiceprezes spółki Maciej Woźniak.

Share
d4fji33

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa wiceprezes powiedział, że sprowadzanie gazu norweskiego zwiększyłoby poziom bezpieczeństwa energetycznego Polski.

"Rozpoczynamy rozmowy z operatorem polskim, i po stronie duńskiej, aby spowodować powrót do prac nad budową korytarza z Norwegii' - powiedział Woźniak.

Wyjaśnił, że mowa jest o korytarzu, a nie o nowym gazociągu, ponieważ koncepcja sprowadza się do - być może - w dużym stopniu wykorzystania istniejących gazociągów duńskich.

d4fji33

"Do wybudowania jest tylko gazociąg Baltic między Danią a Polską" - powiedział.

Dodał, że korytarz jest dla PGNiG projektem istotnym również dlatego, że spółka nie wyklucza dalszych akwizycji na szelfie norweskim.

Podczas wizyty w Norwegii na początku lutego premier Beata Szydło zadeklarowała, że rząd zrobi wszystko, by stworzyć warunki do budowy gazociągu z Morza Północnego do Polski.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d4fji33

Podziel się opinią

Share
d4fji33
d4fji33