Trwa ładowanie...
d1mzxc0

PGNiG Sales & Trading będzie podzielone na 2 spółki, celem ekspansja w Europie

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - PGNiG Sales & Trading (PST) zamierza zwiększyć kilkukrotnie liczbę obsługiwanych klientów za granicą do końca 2018 roku. W tym celu z obecnej, zintegrowanej struktury PST planowane jest wydzielenie do połowy 2015 roku spółki odpowiedzialnej za rozwój działalności hurtowej, w tym handlu LNG oraz spółki, która realizować będzie ekspansję na europejskim rynku sprzedaży do odbiorców końcowych, podał właściciel firmy - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).
Share
d1mzxc0

"PGNiG Sales & Trading (PST), spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, zamierza zwiększyć kilkukrotnie liczbę obsługiwanych klientów za granicą do końca 2018 roku. Ponadto PST rozpocznie pozyskiwanie klientów przemysłowych w Polsce. To elementy planu rozwoju spółki PST, który po dokonaniu przeglądu jej kilkuletniej działalności został przyjęty przez zarząd PGNiG SA" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z planem rozwoju, PST będzie kontynuować budowanie bazy klientów końcowych na rynku gazu i energii elektrycznej w Niemczech i Austrii. Obecnie liczba klientów w tych krajach przekracza 60 tys. Jednocześnie PST rozpocznie pozyskiwanie klientów w segmencie odbiorców przemysłowych w Polsce, który w największym stopniu otwiera się na konkurencję.

PGNiG podkreśla, że w ramach przyjętej koncepcji rozwoju działalności PST zakładany jest dalszy wzrost zaangażowania w obrót hurtowy gazem na rynkach zagranicznych, w tym rozpoczęcie działalności na międzynarodowym rynku LNG.

d1mzxc0

"Dla zapewnienia koncentracji na realizacji poszczególnych celów strategicznych przyjęto, że sprzedaż do odbiorców końcowych oraz obrót hurtowy, które obecnie stanowią przedmiot działalności PST, powinny być docelowo realizowane przez dwie osobne, wyspecjalizowane firmy. Z obecnej, zintegrowanej struktury PST planowane jest wydzielenie do połowy 2015 roku spółki odpowiedzialnej za rozwój działalności hurtowej, w tym handlu LNG oraz spółki, która realizować będzie ekspansję na europejskim rynku sprzedaży do odbiorców końcowych" - czytamy w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. W swojej spółce zależnej PGNiG Termika produkuje energię elektryczną i ciepło.

(ISBnews)

d1mzxc0

Podziel się opinią

Share
d1mzxc0
d1mzxc0