Trwa ładowanie...
d2vhfd1

PGNiG Termika i Veolia Warszawa mają 3 umowy o współpracy

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - PGNiG Termika i Veolia Warszawa podpisały trzy umowy definiujące zakres współpracy na rynku ciepła w Warszawie i przyłączenie Pruszkowa do warszawskiej sieci ciepłowniczej, poinformowały spółki. 

Share
d2vhfd1

W listopadzie 2014 r. PGNiG Termika i Veolia Warszawa podpisały list intencyjny w sprawie programu Accord, w ramach porozumienia o partnerstwie energetycznym, którego elementem są podpisane dziś umowy.

"Czternaście miesięcy po podpisaniu listu intencyjnego potrafimy pokazać, że wykorzystaliśmy ten okres i mamy trzy konkretne umowy" - powiedział prezes Veolia Warszawa Jacky Lacombe podczas konferencji prasowej.

"Jestem niezmiernie zadowolony, że udało nam się doprowadzić do sfinalizowania konkretnych umów, w których zapisaliśmy nasze zobowiązania co do rozwoju systemu ciepłowniczego w Warszawie, jak i przyłączenia Pruszkowa" - dodał prezes PGNiG Termika Marek Dec.

d2vhfd1

Pierwszą z umów jest umową o świadczenie usług w zakresie rozwoju rynku ciepła w Warszawie. Planowany czas jej trwania to 11 lat (do 2027 r.), przy czym będzie ona podlegała weryfikacji w trzyletnich cyklach.

W celu umożliwienia przyłączenia Pruszkowa do warszawskiej sieci ciepłowniczej, PGNiG Termika i Veolia Warszawa podpisały także dwie umowy o współpracy - na prace projektowe i przygotowawcze oraz inwestycyjną.

Prace projektowe i przygotowawcze mają zakończyć się do końca 2018 r. Prace budowlane potrwają do końca 2020 r.

"Mam nadzieję, że to nie są nasze ostatnie umowy. Istnieją kolejne obszary, których możemy optymalizować dostawę ciepła dla warszawiaków i już nie tylko warszawiaków" - powiedział Dec.

d2vhfd1

PGNiG Termika to największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych metodą kogeneracji. Posiada elektrociepłownie w Warszawie: Ciepłownię Kawęczyn, Elektrociepłownię Siekierki, Elektrociepłownię Żerań, Ciepłownię Wola, Ciepłownię Regaty oraz Elektrociepłownię Pruszków w Pruszkowie.

Veolia Polska tworzy i wdraża w Polsce rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami i energią. Zatrudnia ponad 5 000 pracowników w 40 miastach. Veolia w Polsce prowadzi działalność poprzez spółki zależne, w tym: Veolia Energia Polska (spółka holdingowa), 7 głównych spółek operacyjnych - Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, Veolia term, Veolia Industry Polska, Veolia Woda oraz ich spółki zależne.

(ISBnews)

d2vhfd1

Podziel się opinią

Share
d2vhfd1
d2vhfd1