Trwa ładowanie...
d3f6jvd
d3f6jvd

PGNiG utrzymał politykę dywidendową w zaktualizowanej strategii

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) utrzymało politykę dywidendową w zaktualizowanej strategii na lata 2016-2022 przy wskaźniku zadłużenia netto do wyniku EBITDA na poziomie poniżej 2x, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3f6jvd

"Zadłużenie netto do wyniku EBITDA powinno pozostać w 2022 roku na poziomie poniżej 2,0, przy utrzymaniu dotychczasowej polityki dywidendowej w perspektywie 2022 roku" - podała spółka.

"Zarząd PGNiG SA rekomendując wypłatę dywidendy przez spółkę każdorazowo będzie brał pod uwagę bieżącą sytuację finansową Grupy PGNiG i jej plany inwestycyjne. Rozpoznanie zysków netto spółek zależnych w wyniku finansowym PGNiG SA będzie uwzględniane po wypłacie przez te spółki dywidend, co może powodować przesunięcie o rok w skali wypłaty zakładanego poziomu dywidendy" - podano także.

Jak wcześniej informowała spółka, strategia na lata 2014-2022 przewiduje wypłatę do 50% skonsolidowanego zysku netto w postaci dywidendy.

d3f6jvd

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

(ISBnews)

d3f6jvd

Podziel się opinią

Share
d3f6jvd
d3f6jvd