Trwa ładowanie...
dvccmcq
dvccmcq

PGNiG zdecydowało o nabyciu 37,1 mln akcji własnych po 5 zł sztuka

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zdecydowało o nabyciu 37 105 802 akcji własnych w celu umorzenia po cenie 5,00 zł za akcję, podała spółka.
Share
dvccmcq

"Cena jednostkowa została ustalona na podstawie średniej arytmetycznej z cen zamknięcia notowań akcji spółki w 5 dniach roboczych poprzedzających dzień podjęcia uchwały zarządu" - czytamy w komunikacie.

Termin rozpoczęcia przyjmowania ofert sprzedaży to 7 listopada. Termin zakończenia przyjmowania ofert to 8 listopada godz. 16:00. Przewidywany dzień zawarcia transakcji nabycia akcji poza obrotem zorganizowanym i w drodze transakcji pakietowych 10 listopada. Przewidywany dzień przeniesienia akcji oraz rozliczenia transakcji nabycia to 14 listopada.
Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu skupu akcji jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

dvccmcq

Podziel się opinią

Share
dvccmcq
dvccmcq