Trwa ładowanie...
d2engq1
30-06-2015 12:31

PGP i InPost wdrożyły Elektroniczne Potwierdzenia Odbioru w całej Polsce

Warszawa, 30.06.2015 (ISBnews) - Polska Grupa Pocztowa (PGP) i InPost zakończyły wdrażanie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) w całej Polsce. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych. Nieodebrana korespondencja oczekuje w ponad 8 tys. punktów awizacyjnych zlokalizowanych na terenie całego kraju, podała spółka.

d2engq1
d2engq1

"Zakończyliśmy wdrażanie EPO w całej Polsce. Kilkanaście miesięcy temu przyjęliśmy na siebie zobowiązanie, które zaczęliśmy realizować już w miesiąc po podpisaniu umowy na dostarczanie korespondencji dla sądów i prokuratur. Zdajemy sobie sprawę, że to nowatorskie rozwiązanie w sposób rewolucyjny przyspiesza obrót korespondencją sądową. Dzięki ścisłej współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości udało nam się wdrożyć EPO w wyznaczonym terminie" - powiedział prezes PGP Witold Szczurek, cytowany w komunikacie.

PGP i InPost są jedynymi operatorami pocztowymi w Polsce, którzy posiadają działający i przetestowany system EPO. "Takiego systemu nie udało się zbudować żadnemu innemu operatorowi w Polsce, w tym Poczcie Polskiej, która dysponuje potężnymi środkami finansowymi, a EPO zapowiadała jeszcze w 2010 roku" - dodał Szczurek.

Od strony technicznej EPO działa w ten sam sposób, co tradycyjna "zwrotka". Różnica polega na tym, że zamiast na papierowym potwierdzeniu odbioru, adresat podpisuje się na dedykowanym urządzeniu elektronicznym. Za jego pośrednictwem informacja o odbiorze korespondencji on-line - w czasie rzeczywistym - trafia od razu do komputera prowadzącego sprawę sędziego. Cała operacja w sposób rewolucyjny przyspiesza obrót korespondencją sądową i trwa zaledwie kilkanaście sekund wobec kilkunastu dni, jakich potrzebuje papierowe potwierdzenie odbioru.

EPO to rozwiązania wychodzące na przeciw nie tylko sądom, ale i innym instytucjom zainteresowanym sprawnym i szybkim doręczeniem korespondencji wymagającej potwierdzenia odbioru. Na początku roku do użytkowników EPO dołączyła sieć Play, będąca jednym z liderów polskiego rynku telefonii mobilnej. PGP wygrała również przetarg ogłoszony przez wojewódzką komendę Policji w Lublinie i dostarcza listy z 52 komend w województwie lubelskim.

W grudniu 2014 InPost - największy prywatny operator pocztowy w Polsce - sfinalizował przejęcie 100% akcji Polskiej Grupy Pocztowej SA (PGP). PGP pozostaje oddzielną spółką i marką przeznaczoną dla klienta biznesowego.

(ISBnews)

d2engq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2engq1