Trwa ładowanie...
d1rp20u

PGZ rezygnuje w strategii z celów finansowych, stawia na bezpieczeństwo Polski

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) - W zaktualizowanej strategii Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) zrezygnowano z celów finansowych, zakładających m.in. uzyskanie 12 mld zł obrotów w 2030 r., na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa Polski, poinformował dyrektor biura strategii Szczepan Ruman.

Share
d1rp20u

"PGZ nie jest spółką giełdową, nie musimy skupiać się na wyniku finansowym. Dlatego miarą naszego sukcesu jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce" - powiedział Ruman podczas konferencji "Bezpieczeństwo i konkurencyjność. Rekomendacje dotyczące strategii przemysłowo-obronnej RP".

Dlatego, zdaniem prezesa, ten cel zastępuje wcześniejsze zapisy strategiczne, mówiące o potrojeniu do 2030 r. przychodów do kwoty 12 mld zł oraz podniesieniu poziomu zysku EBITDA z 11% w roku 2014 do 15% w ostatnim roku obowiązywania strategii.

"Podtrzymujemy natomiast plan skutecznego pozyskiwania i kompleksowej realizacji programów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP (PTM) o wartości powyżej 60 mld zł. Pełną prezentację naszej zaktualizowanej strategii przewidujemy na 31 maja br." - podsumował Ruman.

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 30 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

(ISBnews)

d1rp20u

Podziel się opinią

Share
d1rp20u
d1rp20u