Trwa ładowanie...
d75anek
podwyżki
22-01-2009 17:04

Pielęgniarki wywalczyły podwyżki

Po trwającej kilka dni głodówce pielęgniarki ze Świecia zawiesiły protest. Kobietom udało się porozumieć z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Pielęgniarki wywalczyły podwyżki pensji i obiecano im poprawę warunków pracy.

Share
d75anek

*Po trwającej kilka dni głodówce, pielęgniarki ze Świecia zawiesiły protest. Kobietom udało się porozumieć z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Pielęgniarki wywalczyły podwyżki pensji i obiecano im poprawę warunków pracy. *

Porozumienie zakłada m. in. podwyżkę w wysokości 300 zł netto, ponadto dyrektor zobowiązał się poprawić komfort pracy przyjmując 10 nowych pielęgniarek w pierwszym kwartale br.

Strajk 50 pielęgniarek trwał od wtorku od godziny 11 do czwartku, do godz. 16. Kobiety protestując żądały wzrostu pensji o 800 złotych oraz poprawy warunków pracy i spełnienia minimalnych norm. Podczas poniedziałkowego strajku ostrzegawczego kobiety zarzuciły dyrekcji, że nie spełnia ona obietnic z kwietnia 2008 roku.

d75anek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75anek
d75anek