Trwa ładowanie...
d32tzxj

PiS chce repolonizować media. A tymczasem pod adresem repolonizacja.pl....

To już wyższa szkoła "trollingu". Pod adresem repolonizacja.pl nie znajdziemy ani słowa o planach rządu czy korzyściach płynących z repolonizacji. No, chyba że napisze o nich internetowy portal "Die Tageszeitung".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d32tzxj

Repolonizacja to jedno z głównych haseł rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Do wakacji resort kultury powinien przedstawić projekt ustawy, który będzie regulował polski rynek medialny i określał m.in. poziom udziałów, jaki zagraniczne koncerny będą mogły mieć w polskich mediach -mówił w marcu wiceminister kultury Jarosław Sellin. Na razie nie poznaliśmy jednak szczegółów.

Zobacz także: Rząd rusza na wojnę z foliowymi torbami w sklepach

Tymczasem ktoś postanowił zakpić sobie z repolonizacyjnych planów. Gdy wpiszemy w przeglądarkę adres repolonizacja.pl naszym oczom ukaże się... strona taz.de, czyli portal niemieckiej gazety "Die Tageszeitung". Trudno powiedzieć, kto stoi za przekierowaniem. Pewne jest jedno, działanie nie było przypadkowe.

    repolonizacja.pl
(repolonizacja.pl, Fot: screen)

Media mogą zabić podatki

Być może repolonizacja nie będzie wcale potrzebna. O tym, że PiS może w łatwy sposób zmienić prawo tak, by uderzyć w niezależne, komercyjne media, pisał już money.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział także "dekoncentrację mediów" na antenie TV Trwam. Sprawdziliśmy, które media mogą spodziewać się zmian.

d32tzxj

Podziel się opinią

Share
d32tzxj
d32tzxj