Trwa ładowanie...

PiS chce repolonizować media. A tymczasem pod adresem repolonizacja.pl....

To już wyższa szkoła "trollingu". Pod adresem repolonizacja.pl nie znajdziemy ani słowa o planach rządu czy korzyściach płynących z repolonizacji. No, chyba że napisze o nich internetowy portal "Die Tageszeitung".

Share
PiS chce repolonizować media. A tymczasem pod adresem repolonizacja.pl....Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2nu250

Repolonizacja to jedno z głównych haseł rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Do wakacji resort kultury powinien przedstawić projekt ustawy, który będzie regulował polski rynek medialny i określał m.in. poziom udziałów, jaki zagraniczne koncerny będą mogły mieć w polskich mediach -mówił w marcu wiceminister kultury Jarosław Sellin. Na razie nie poznaliśmy jednak szczegółów.

Zobacz także: Rząd rusza na wojnę z foliowymi torbami w sklepach

Tymczasem ktoś postanowił zakpić sobie z repolonizacyjnych planów. Gdy wpiszemy w przeglądarkę adres repolonizacja.pl naszym oczom ukaże się... strona taz.de, czyli portal niemieckiej gazety "Die Tageszeitung". Trudno powiedzieć, kto stoi za przekierowaniem. Pewne jest jedno, działanie nie było przypadkowe.

repolonizacja.pl
Źródło: repolonizacja.pl, fot: screen

Media mogą zabić podatki

Być może repolonizacja nie będzie wcale potrzebna. O tym, że PiS może w łatwy sposób zmienić prawo tak, by uderzyć w niezależne, komercyjne media, pisał już money.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział także "dekoncentrację mediów" na antenie TV Trwam. Sprawdziliśmy, które media mogą spodziewać się zmian.

d2nu250
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nu250
d2nu250