Trwa ładowanie...
d3yvay5

PiS: sytuacja LOT-u pogarsza się, potrzebna debata

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o debatę w sejmie nt. sytuacji w spółce PLL LOT. PiS podkreśla, że sytuacja finansowa spółki pogarsza się, krytykuje także rząd za "zamiatanie problemów pod dywan".
Share
PiS: sytuacja LOT-u pogarsza się, potrzebna debata
Źródło: AKPA
d3yvay5

- Jest wiele uwarunkowań, które wskazują, że ta firma jest w stanie bardzo złym jeśli chodzi o stosunki wewnętrzne z załogą, jeśli chodzi o sposób zarządzania, gospodarki finansowej. Dlatego jako klub PiS złożyliśmy wniosek o debatę plenarną w tej sprawie - podkreślił podczas konferencji prasowej w sejmie Krzysztof Tchórzewski.

Jerzy Polaczek zaznaczył, że PiS chce debaty w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu sejmu. - LOT jako narodowy przewoźnik i dobro narodowe, jest dziś w dramatycznie narastającej złej kondycji finansowej. Ochrona dobrej marki LOT-u w Polsce i za granicą wymaga działań nadzwyczajnych, stąd ten wniosek - podkreślił.

- Zarząd, który funkcjonuje w PLL LOT od kilku miesięcy wdraża model zarządzania spółką, który z ładem korporacyjnym ma niewiele wspólnego - ocenił Polaczek. Według niego narastają także problemy techniczne związane z eksploatacją floty LOT.

d3yvay5

Andrzej Adamczyk przypomniał, że w czwartek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury. Jak mówił, dzień wcześniej - w środę - posłowie PiS spotkali się z przedstawicielem związków zawodowych funkcjonujących w LOT i z ekspertami. - Jesteśmy po tych spotkaniach porażeni stanem, jaki zastajemy w LOT, po ostatnich kilku latach PO - powiedział.

- Także Porty Lotnicze praktycznie rzecz biorąc nie mają żadnej wizji rozwoju. Odnosimy wrażenie, że tak naprawdę nad tym nikt nie panuje. Stąd tak radykalne postawienie sprawy z naszej strony - podkreślił poseł.

Jak mówił Tchórzewski, jest kilka aspektów na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o sytuację LOT. - Powstają różnego typu wątpliwości co do sposobu zarządzania, co do trafności decyzji wewnętrznych. Widać wyraźnie, że nadzór Skarbu Państwa w tej dziedzinie poprzez radę nadzorczą jest bardzo słaby - ocenił.

Według Adamczyka rząd w stosunku do LOT i Polskich Portów Lotniczych stosuje praktykę "zamiatania problemów pod dywan".

d3yvay5

Szef sejmowej komisji infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz (PO) pytany, czy - według niego - debata plenarna ws. LOT to dobry pomysł, odpowiedział, że nie. Podkreślił, że dyskusja na ten temat toczy się na poziomie komisji infrastruktury. - Odbyło się posiedzenie komisji infrastruktury, które było poświęcone sytuacji LOT-u. Taka debata odbyła się na poziomie komisji, uważam, że te kasandryczne opowieści PiS nie są prawdziwe - powiedział.

- Te pytania, które były zadawane przez kolegów z PiS na komisji, trzy czwarte z nich były pytaniami czysto politycznymi, nastawionymi na pewien efekt polityczny. Nie mają absolutnie na celu zdobycia wiedzy, która by pozwoliła lepiej funkcjonować LOT-owi - zaznaczył.

d3yvay5

Podziel się opinią

Share
d3yvay5
d3yvay5